W ciągu jednej doby doszło do kradzieży w wałbrzyskich sklepach. Dzięki sprawnej pracy operacyjnej policjantów, sprawcy zostali szybko wykryci i schwytani, a przedmiot przestępczego procederu wróciły do właścicieli.

Około godz. 18:30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o dwóch młodych mężczyznach, którzy wspólnie dokonywali kradzieży w sklepie zoologicznym znajdującym się przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu.

Podjęte przez mundurowych działania doprowadziły do zatrzymania obu podejrzanych 20-latków. Okazało się, że braci wynieśli ze sklepu towar o wartości ponad 600 zł, który po zakończonych przez policjantów czynnościach został przekazany właścicielowi. Młodocianym przestępcom za popełniony czyn grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dzień później policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o przestępstwie jakiego dokonał 32-letni wałbrzyszanin. Podejrzany do jednego z marketów w dzielnicy Podzamcze wniósł kod kreskowy kupionego wcześniej produktu, a następnie przykleił go na pudełko klocków o wartości 220 zł i próbował z nimi wyjść ze sklepu. Dzięki czujności pracowników, to jednak mu się nie udało. Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany przez policjantów i stanie teraz przed sądem. Za oszustwo może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz