Fot. Materiały prasowe

3 września, podczas lekcji wychowania fizycznego, w szkole podstawowej w Kostomłotach, wydarzyła się tragedia. 10-letni chłopiec zsunął się z drabinki. Doszło do zatrzymania krążenia i pomimo około dwugodzinnej reanimacji, niestety nie udało się uratować dziecka. Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura, a przyczyna śmierci będzie znana dopiero po sekcji zwłok. Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk, powiedział nam, że kontrola nie wykazała żadnych uchybień i naruszeń przepisów prawa.

W piątek, 3 września, w Kostomłotach doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas zajęć WF-u, 10-letni uczeń zsunął się z drabinki, wskutek czego zmarł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Rozmawialiśmy dziś z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, Romanem Kowalczykiem, w związku z kontrolą szkoły ze strony Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – Dyrekcja szkoły poinformowała nas, zaraz po tym nieszczęśliwym wypadku. Z naszego punktu widzenia, jako organu nadzoru, kadra stanęła na wysokości zadania – nie stwierdziliśmy uchybień, naruszeń przepisów prawa. Nauczyciele, w obliczu tej tragedii, zachowali się profesjonalnie, czekając na służby, sami ratowali ucznia. Zapewniono opiekę psychologiczną – już w weekend psycholog udzielał wsparcia. Od poniedziałku odbywały się zajęcia z wychowawcami, pedagogiem i psychologiem. To wstrząsające wydarzenie odbiło się na uczniach. Pamiętajmy, że mamy tu do czynienia ze szkołą podstawową. Sprawę bada prokuratura, uzbroiliśmy się w cierpliwość i czekamy na wyniki sekcji zwłok – mówi nam Roman Kowalczyk.

Z relacji świadków wynika, że lekcja WF-u odbywała się bezpiecznie, przy respektowaniu zasad BHP – Z naszych ustaleń wynika, że ćwiczenia podczas tej lekcji wychowania fizycznego, odbywały się naprawdę bezpiecznie – polegały na przechodzeniu po drabinkach na niskich wysokościach. Uczeń, podczas wykonywania zwyczajnych ćwiczeń, zsunął się z tej drabinki. Wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, jednak tak, jak już wspominałem, musimy być cierpliwi. Jest to niewątpliwie wielka tragedia, składamy wyrazy współczucia dla najbliższych chłopca. Jest nam bardzo przykro, że już na początku roku doszło do takiego nieszczęścia – zakończył Dolnośląski Kurator Oświaty.

Słowa wydają się niewystarczające, aby wyrazić żal i smutek, jaki czujemy z powodu śmierci  Stasia – ucznia naszej szkoły – czytamy w komunikacie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach.

Komentarze

Zostaw swój komentarz