• W sierpniu bieżącego roku niezidentyfikowany sprawca poprzez rzucanie kamieniami i jajkami dokonał uszkodzenia elewacji budynku.

Pokrzywdzona oszacowała swoją stratę na kwotę 5 tys. zł. Ta sama osoba początkiem października, strzelając z pistoletu na sprężone powietrze, dokonała wybicia szyb w jednym z dzierżoniowskich liceów. Gdyby tego było mało sprawca w ten sam sposób wybił szybę wystawową placówki handlowej. Dorosły mężczyzna zachowujący się w irracjonalny sposób, postanowił pozbyć się narzędzia popełnienia przestępstwa i… oddał wiatrówkę do lombardu w Bielawie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili dane sprawcy, który strzelając z wiatrówki dokonał wybicia szyb w jednej ze szkół średnich, oraz sklepowe okno wystawowe. Ten sam 20-letni mężczyzna odpowie także za zniszczenie elewacji budynku. Sprawcy przedstawiono trzy zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia.

 

  • Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uzyskali informację, że w Dzierżoniowie w jednym z mieszkań dochodzi do nielegalnej sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

W związku z tym we współpracy z kryminalnymi z KPP w Dzierżoniowie udano się pod ustalony adres i niemalże na gorącym uczynku zatrzymano mężczyznę zajmującego się tym procederem. Podejrzany przyznał, że jest w posiadaniu nielegalnego tytoniu schowanego w pomieszczeniu gospodarczym. Policjanci rzeczywiście potwierdzili te informacje. Tytoń schowany był w dwóch białych workach i jednym strunowym

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Łącznie skonfiskowano ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa, czyli tzw. akcyza oraz VAT opiewają na kwotę ponad 32 tys. zł Zatrzymany w związku z tym procederem mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo z art. 65 Kodeksu karno-skarbowego.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz