Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
6 °c
Wałbrzych
6 ° śr.
7 ° czw.
7 ° pt.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie Bardo INFORMACJE GMINY BARDO

Sudety MTB Challenge w Bardzie!

Info Zabkowice4YOU przez Info Zabkowice4YOU
28 lipca 2017
w INFORMACJE GMINY BARDO, SPORT
0

Bardo jak co roku znajduje się na trasie międzynarodowego wyścigu rowerowego Sudety MTB Challenge, który został wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Dzięki temu mogliśmy oglądać uczestników rajdu zarówno na górskich szlakach jak i na ulicach Barda. To już XIII edycja tych zawodów.

Jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszego etapu, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański przywitał wszystkich uczestników życząc im na trasie wielkich emocji w duchu sportowej rywalizacji. Zakomunikował również, że już niedługo powstanie gęsta sieć szlaków typu single track w naszej Gminie i tym bardziej zaprasza ponownie do odwiedzenia naszego miasta.

W dniu 26 lipca 2016r. III etap wyścigu MTB przebiegał ze Stronia Śląskiego przez Bardo z metą w Przyłęku. Natomiast dzień później IV etap punktualnie o godz. 10.00 miał swój start na pięknym Rynku w Bardzie i zakończył się w Głuszycy. Był to najkrótszy etap (nie licząc prologu) mający nieco ponad 55 km, ale na pewno nie nudny i łatwy (na trasie między innymi  fort w Srebrnej Górze oraz najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielka Sowa).

Na bardzkim Rynku stanęło ponad 250 śmiałków kolarstwa górskiego z ponad 20 krajów z całego świata – między innymi z Nowej Zelandii czy Australii. Na uwagę zasługuje fakt, że wyścig MTB Challenge cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zawodników zagranicznych – w tym roku po raz kolejny ponad połowa uczestników była obcokrajowcami.

W ciągu 6 dni zawodnicy mają do pokonania dystans ok. 350 km i ponad 10 km przewyższeń. W trakcie trwania zawodów odwiedzają wiele miejscowości z Bardem włącznie, gdzie mają okazję cieszyć się jazdą pięknymi i wymagającymi szlakami w okolicach Masywu Śnieżnika, Górach Złotych, Górach Bardzkich, Górach Sowich czy podnóży Gór Stołowych. W tym roku zakończenie imprezy jest w Kudowie Zdroju.

Takie zawody przeprowadzane trasami rowerowymi w Górach Bardzkich są doskonałą okazją do promocji naszego pięknego regionu. Gmina Bardo z Burmistrzem Barda na czele, od dłuższego czasu stawia na rozwijanie turystyki aktywnej, gdzie niezwykłe walory krajobrazowe oraz gęsta sieć tras rowerowych przyciąga do nas wielu amatorów „dwóch kółek”. Nie możemy doczekać się już kolejnej edycji w przyszłym roku. Zapraszamy na nasze szlaki rowerowe.

Więcej informacji na stronie: www.mtbchallenge.com oraz www.bardo.pl

Sudety MTB Challenge w Bardzie (1)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (2)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (3)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (4)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (5)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (6)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (7)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (8)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (9)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (10)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (11)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (12)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (13)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (14)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (15)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (16)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (17)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (18)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (19)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (20)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (21)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (22)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (23)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (24)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (25)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (26)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (27)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (28)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (29)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (30)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (31)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (32)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (33)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (34)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (35)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (36)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (37)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (38)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (39)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (40)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (41)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (42)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (43)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (44)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (45)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (46)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (47)
Sudety MTB Challenge w Bardzie (48)

Sudety MTB Challenge w Bardzie (49)

 

Tagi: sport
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Kryty basen – czy ktoś wie ile to będzie kosztować? AKTUALIZACJA: 28.07.2016 / 20:10

Następny wpis

Przedsiębiorcza Gmina Ząbkowice Śląskie

Następny wpis

Przedsiębiorcza Gmina Ząbkowice Śląskie

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze

Wolność

12 lipca 2020
Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

15 marca 2017
Ktoś nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać jak można było żyć w takiej dwoistości

Ktoś, nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać – jak można było żyć w takiej dwoistości (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa – część 2)

22 marca 2017
Pionier jest unowocześniony

„Pionier” jest unowocześniony – sanatorium w Szczawnie-Zdroju gotowe do przyjęcia kuracjuszy

22 czerwca 2023
Ktoś nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać jak można było żyć w takiej dwoistości

Ktoś, nie mający pojęcia o tamtych czasach mógłby spytać – jak można było żyć w takiej dwoistości (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa – część 2)

1
Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

Pojęcia wolności i niepodległości pozostawały w sferze marzeń (Ząbkowicki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego – część 1)

2
Młyn Hilberta otwarty także

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Arboretum Wojsławice bądź tam

Arboretum Wojsławice – bądź tam, aby zobaczyć piękno przyrody

7 maja 2025

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Młyn Hilberta otwarty także
Dzierżoniów

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty
Wałbrzych

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień
Świdnica

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Arboretum Wojsławice bądź tam
Dzierżoniów

Arboretum Wojsławice – bądź tam, aby zobaczyć piękno przyrody

7 maja 2025
„Aktywni Dolnoślązacy” – twoja szansa na rozwój zawodowy
Wałbrzych

„Aktywni Dolnoślązacy” – twoja szansa na rozwój zawodowy

7 maja 2025
EkoBystrzaki
Świdnica

Eko-Bystrzaki – gminny konkurs ekologiczny po raz trzeci

7 maja 2025

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności

Sudeckie Fakty

sudeckiefakty

Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturaln Nieskrywana spontaniczność i nieudawana naturalność zamieniają kilkadziesiąt minut w roku w pasmo ciepłych ekspresji niesionych aurą słów, które nigdy nie pozostawiają publiczności obojętną.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/milosc-jest-zadomowieniem-i-niejedno-ma-imie-foto/ 
#miłość #muzyka #poezja #śpiew #recytacja #koncert #miłośćniejednomaimię #ząbkowiceŚląskie
Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Psz Budynek Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Pszennie już wkrótce doczeka się termomodernizacji oraz poprawy efektywności energetycznej.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/budynki-oswiaty-z-lepsza-efektywnoscia-energetyczna-w-pszennie-to-bardzo-konkretna-sprawa/
#inwestycja #edukacja #ekologia #termomodernizacja #pszenno #gminaświdnica
Pasje dolnośląskich policjantów przybierają różne formy, a ich spektrum jest bardzo szerokie. Począwszy od sportów drużynowych, bieganie, strzelectwo na sportach ekstremalnych skończywszy.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/zdobyl-najwyzszy-szczyt-afryki-polnocnej-jebel-toubkal-niesamowity-wyczyn-policjanta-z-klodzka/ 
#wspinaczka #wspinaczkagórska #wspinaczkawysokogórska #jebeltoubkal #policjant #pasjonat #himalaista #kłodzko
78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wy 78 lat temu – 19 lutego 1947 roku – na mocy wyroku komunistycznego sądu, w dzierżoniowskim więzieniu stracony został żołnierz Armii Krajowej Mieczysław Jeruzalski.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/mial-20-lat-gdy-zamordowany-zostal-na-podstawie-wyroku-komunistycznego-sadu-sp-mieczyslaw-jeruzalski/ 
#armiakrajowa #ak #żolnierz #żołnierzewyklęci #zbrodniekomunistyczne #zbrodniesądoweprl #cześćichwałabohaterom #wiecznapamięćpoległym
Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna s Wyobraź sobie lot balonem, który nagle zaczyna się podnosić… Niżej widać już tylko chmury. Wyobraź sobie rejs okrętem podwodnym, który niespodziewanie bardzo się zanurza… Peryskop nie sięga już lustra wody, aby ujrzeć niebo. Nie zastanawiasz się, co będzie dalej? Może jednak wolisz wiedzieć, co się wydarzy?
➡️ https://sudeckiefakty.pl/wartosci-leki-nadzieje-uciechy-pojda-na-wysypisko-ai-moze-zawladnac-czlowiekiem/
#sztucznainteligencja #ai #technologiecyfrowe #ryzyka #szanse #inteligencjaczłowieka #człowiek #aieksploracja #andrzejzybertowicz #dobraksiążka #bliżejsłowa
Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda M Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk i Barda Marta, jako przedstawicielki inicjatywny Lokalnej Organizacji Turystycznej „Dolny Śląsk poza utartym szlakiem”, prezentowały dzisiaj zamierzenia dotyczące szans na ożywienie branży turystycznej po powodzi.
➡️ https://sudeckiefakty.pl/plan-na-dolny-slask-poza-utartym-szlakiem-rozmowa-w-palacu-marianny-oranskiej/
#turystyka #ziemiakłodzka #ziemiaząbkowicka #złotystok #bardo #kamieniecząbkowicki #pałacmariannyorańskiej #atrakcjeturystyczne #produktturystyczny
Młyn Hilberta otwarty także

Młyn Hilberta otwarty także w piątki

8 maja 2025
Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

Górnicze Tajemnice – propozycja na czas egzaminów ósmoklasisty

8 maja 2025
Zostań skoczkiem na jeden dzień

Zostań skoczkiem na jeden dzień – Akademia Lotnika zaprasza

8 maja 2025
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT