Zapraszamy na pierwszą wystawę po długiej związanej z obostrzeniami przerwie. To wystawa fotograficzna aktu i portretu, nawiązująca do postrzegania piękna ciała kobiecego, to także sposób wyczucia i estetyki fotografii.

Wystawa, którą można obejrzeć w Galerii Fotografii w Świdnicy jest efektem pierwszego spotkania grupy fotografów nie tylko z Polski, zajmujących się zagadnieniem aktu kobiecego. Spotkanie odbyło się pod koniec sierpnia 2020 r. w ramach Łysych Plenerów w zamku w Roztoce koło Strzegomia. W plenerze uczestniczyło 16 osób fotografujących oraz 8 modelek.

Mając na uwadze, to że w Świdnicy jest organizowana wystawa jest to nawiązanie do pewnej historii aktu. W latach 80. w Świdnicy odbywały się wystawy jednej z największych imprez fotograficznych aktowych organizowanych przez Andrzeja Protasiuka, który swoją wrodzoną charyzmą, doprowadzał do powstawania wyjątkowych wernisaży aktowych ówczesnych latach. Wystawa, na którą zapraszamy, jest nawiązaniem do czasów i przestrzeni tamtych lat. Fotografie były wykonywane w zamku w Roztoce jak wcześniej wspomnieliśmy, w pięknej historycznej przestrzeni architektury nie tylko samego budynku, ale także 6-hektarowego ogrodu, to wszystko można zobaczyć na fotografiach.

WystawaSudecka Venus” – fotogramy autorstwa Roberta Rzepińskiego i Dariusza Sebastiańskiego – dostępna dla zwiedzających do 19 lutego 2021 r. – Galeria Fotografii – Świdnica – wystawa dla widzów 18+

Komentarze

Zostaw swój komentarz