SPORTVIDEO

STUDIO FAKTY – Ryszard Czarnecki: „Najlepsze igrzyska z kibicami, ale dobre są igrzyska w ogóle, niż ich brak” [VIDEO]

0

Czy Igrzyska Olimpijskie w 2021 roku odbędą się, a jeśli tak, to w jakiej formie? Od tego pytania zaczyna się kolejna rozmowa w cyklu #StudioFakty. Tym razem rozmówcą jest europoseł Ryszard Czarnecki – wiceprezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej i członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Znany z doskonałej orientacji w dziedzinie sportu, ale też polityk z wieloletnim już krajowym i europejskim stażem, mówi nam o bardzo realnych scenariuszach globalnego święta sportu, jaki ma się odbyć tym razem w Tokio. Ryszard Czarnecki nawiązuje do wielu wspaniałych przeżyć dla fanów sportu – także z Polski – jakich byliśmy uczestnikami przez kolejne międzynarodowe spotkania. Polityk nawiązuje do sytuacji, gdy ze względów politycznych zdarzało się, że udział w zawodach czy też możliwość ich obserwowania była ograniczana. Sugeruje też, że tym razem zmagania sportowców będziemy mogli oglądać tylko poprzez media. Zobacz nasze video.

Polski Komitet Olimpijski – według Ryszarda Czarneckiego, który jest członkiem PKOL – ma realne nadzieje na sukcesy polskich zawodniczek i zawodników podczas igrzysk w Tokio. Wymienia lekkoatletykę, siatkówkę i sporty wodne, jako dziedziny, w jakich reprezentacja Polski może wykazać się najlepszymi wynikami. Mówi też o ogólnej sytuacji sportu w Polsce i polskiego sportu na arenach europejskich czy światowych. Szczególnie dużo uwagi poświęca zespołowi eWinner Gwardia Polska, dla której jest we Wrocławiu coraz lepszy klimat – podkreśla Ryszard Czarnecki.

Życzę polskim kibicom, abyśmy w całym 2021 roku mogli jak najczęściej słyszeć najpiękniejszą melodię świata, jaką jest Mazurek Dąbrowskiego – podsumował Ryszard Czarnecki.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz