Dolny ŚląskDzierżoniówSPORTVIDEO

STUDIO FAKTY – Patryk Hałaczkiewicz: „Mam nadzieję, że od wiosny Koleje Dolnośląskie wrócą na magistralę rozwoju” [VIDEO]

0

Patryk Hałaczkiewicz – na co dzień pracownik Kolei Dolnośląskich, gdzie jest dyrektorem marketingu i promocji regionalnego przewoźnika, a prywatnie bielawianin i fan lokalnego sportu – w kolejnym programie #StudioFakty mówi o planach rozwojowych spółki, z której coraz częściej korzystają Dolnoślązacy i goście naszego województwa. Jest też obszerny wątek sportowy ważny dla kibiców w Bielawie. 

Dobrym przykładem odbudowy potrzebnych i ważnych połączeń kolejowych jest trasa Wrocław – Bielawa. Jak się okazało, nawet mimo ograniczeń pandemicznych, ta i wiele innych przywracanych po wielu latach dróg żelaznych, okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Co więcej, rosną oczekiwania pasażerów dotyczące odnawiania kolejnych tras. Rok 2020 był bardzo trudny dla wszystkich przewoźników, więc kryzys nie ominął Kolei Dolnośląskich, ale mamy nadzieję, że najgorsze za nami – mówi Patryk Hałaczkiewicz. Zobacz nasze video.

Samorząd Dolnego Śląska ma w planach inwestycyjnych przejmowania i rewitalizowanie kolejnych tras kolejowych na zachodzie i południu regionu. Jedną z perełek w zamierzeniach rozbudowy sieci kolejowej w naszym województwie jest doprowadzenie do odbudowy trasy do Srebrnej Góry. Władze województwa tworzone przez koalicję Bezpartyjnych Samorządowców oraz Prawo i Sprawiedliwość są zdecydowane odtwarzać lub remontować trasy do Chocianowa, Świeradowa Zdroju, Piławy Górnej i Karpacza. Równolegle systematycznie postępują inwestycje w zakresie taboru Kolei Dolnośląskich. Jak uważa Patryk Hałaczkiewicz – spodziewamy się puli środków zewnętrznych dystrybuowanych przez samorząd i rząd, dzięki którym będzie można rozwijać znacząco sieć połączeń kolejowych i dodaje, że subregion południowy przez wiele lat był wykluczony komunikacyjnie i teraz jest coraz wyraźniejsza perspektywa wyjścia z tego niekorzystnego stanu.

Bielawa to ważny punkt na sportowej mapie Dolnego Śląska – podkreśla prezes klubu „Bielawianka” Patryk Hałaczkiewicz. Całe środowisko sportowe Bielawy ma ambicje wybijać się na sukcesy i dotyczy to zarówno piłki nożnej mężczyzn, jak i kobiet, które tworzą w Bielawie coraz mocniejszy piłkarski team. Pandemia mocno wyhamowała rozmaite plany, ale jest nadzieja, że tegoroczny sezon pozwoli wyjść po wygrywane mecze.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz