Mimo systematycznie ponawianych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, powtarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

  • Przykładem takiego zachowania jest 60-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która w przedświąteczne popołudnie kierowała samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości.

Kobieta, mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie, została zatrzymana na terenie gminy Świdnica przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie. Teraz za swój czyn odpowie karnie

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje jazdy pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

  • Funkcjonariusze świdnickiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Strzegom kierowcę auta osobowego. Rutynowa kontrola wykazała jednak, że prowadzący pojazd naruszył prawo.

Mężczyzna – 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za lekceważenie wyroku sądu o zakazie jazdy samochodem grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz