Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z marketów. Wysłanemu na miejsce patrolowi pracownik ochrony wskazał osobę będącą już przed placówką handlową jako sprawcy zamieszania.

Temu klientowi, którego zachowanie wskazywało, iż jest pijany, odmówiono sprzedaży alkoholu, co wzbudziło w nim agresję. Policjanci jak każdą interwencję, rozpoczęli od czynności legitymowania. Już tu napotkali opór, gdyż mężczyzna odmówił podania danych personalnych. Gdy usłyszał, że jest to podstawą do zatrzymania, stał się jeszcze bardziej pobudzony. Znieważył funkcjonariuszy, a takie zachowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa.

Mundurowi zatrzymali awanturnika, który w komendzie uspokoił się i podał swoje dane. Wydawałoby się, że 35-latek zrozumiał swój błąd i nastąpiła chwila otrzeźwienia. Nic bardziej mylnego. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego na sam koniec popełnił kolejne przestępstwo. Usiłował przekonać policjantów, aby go wypuścili próbując wręczyć banknot 50 zł. Pieniądze zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Zaczęło się od chęci zakupienia alkoholu, a skończyło popełnieniem przestępstw, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz