• Mieszkanka Kłodzka dostała rower na z okazji Dnia Matki. Jednak nie zdążyła się nim długo nacieszyć, bo jednoślad został skradziony podczas włamania do piwnicy.

Jednoślad został utracony podczas włamania do piwnicy w budynku wielorodzinnym w Kłodzku w styczniu 2019 r. W wyniku prowadzonych intensywnych czynności dochodzeniowych, policjanci po półtora roku ustalili sprawcę przestępstwa i odzyskali skradziony rower, który znajdował się w jednym z lombardów na terenie powiatu kłodzkiego. Skradziony rower policjanci zwrócili kobiecie ku jej wielkiej radości.

Prowadząc dalsze działania, policjanci ustalili, że 24-letni mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze więcej tego typu przestępstw. Okazało się, że podejrzany mieszkaniec Kłodzka od stycznia 2019 r.  włamywał się do piwnic i pomieszczeń strychowych. Kradzione mienie sprzedawał różnym osobom, a rower pozostawił w lombardzie. Wartość strat powstałych w wyniku przestępczej działalności 24-letniego podejrzanego oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał 16 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Obecnie funkcjonariusze dalej szczegółowo wyjaśniają okoliczności popełnionych czynów. Zatrzymany był już wcześniej notowany za podobne zdarzenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  • Inny seryjny proceder złodziejski prowadzony przez pewną kobietę przecięli policjanci z Kudowy Zdroju. Ustalili oni i zatrzymali podejrzaną o przywłaszczenie karty płatniczej oraz jej 11-krotne użycie poprzez włamanie na konto pokrzywdzonego.

Z ustaleń policjantów wynika, że 39-letniej mieszkance powiatu kłodzkiego kilka dni temu znajomy powierzył kartę bankomatową, którą następnie przywłaszczyła. W ciągu kilku godzin za pomocą ustalonego kodu PIN wypłaciła z bankomatu 3800 zł. Okazało się, że podejrzana łącznie dokonała 11 transakcji.

Gdy poszkodowany zorientował się, że został okradziony, natychmiast powiadomił Policje. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności, w wyniku których zatrzymali 39-latkę, która przyznała się do przestępstw. Kobieta usłyszała zarzuty włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz