• Codzienna służba policjanta to nie tylko przeprowadzane interwencje, to nie tylko kontrole drogowe, ale to także poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które ukrywają się chcąc uniknąć zasądzonych kar.

Funkcjonariusze w takich przypadkach sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać osoby poszukiwane. Tak właśnie było i tym razem. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta. Podejrzewali, że właśnie tam może przebywać poszukiwany 46-latek. poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości w związku z zaległą karą pozbawienia wolności. Kilkukrotnie zmieniał swoje miejsce zamieszkania

Ustalenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Zatrzymali mężczyznę, który chcąc uniknąć konfrontacji z policjantami schował się… pod łóżkiem – w skrzyni na pościel. 46-latek nie krył zdumienia, kiedy funkcjonariusze ujawnili jego kryjówkę. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok.

  • Kilka ostatnich obfitowało także w przypadki drastycznego naruszania przepisów ruchu drogowego. 128 km/h i 103 km/h to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy świdnickiej drogówki.

Przedwczoraj rano w Jaworzynie Śląskiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 128 km/h, czyli aż o 78 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia, ale późnym wieczorem na terenie Świdnicy, mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził samochodem osobowym z prędkością 103 km/h, czyli aż o 53 km/h przekroczył dozwolony limit.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, zostali ukarania mandatami, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Świdniccy policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz