1 mln zł z rezerwy kryzysowej samorządu Wałbrzycha zasili Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

O decyzji w tej sprawie poinformował wczoraj prezydent miasta Roman Szełemej i zaprosił inne samorządy aglomeracji wałbrzyskiej do udziału w akcji pomocy dla placówki, która jest obecnie w sieci tzw. szpitala jednoimiennego obsługujących pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorych na COVID-19.

Dzisiaj rano akces w zbiórce zgłosiła gmina Głuszyca, w imieniu której burmistrz Roman Głód zapowiedział pomoc w kwocie 50 tys. zł. Kolejnych 25 tys. zł zadeklarował w imieniu Mieroszowa burmistrz Andrzej Lipiński. Zapowiedzi partycypacji w zakupie sprzętu lub przekazania środków osobistego zabezpieczenia zgłosił ponadto Mirosław Lech – wójt Gminy Stare Bogaczowice oraz już w ubiegłym tygodniu burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, który zapowiedział, że wraz z dyrektor szpitala Mariolą Dudziak ustalony zostanie rodzaj wsparcia, jakie zaspokoi bieżące potrzeby szpitala, wynikające z zaistniałej sytuacji epidemicznej.

Do inicjatywy na rzecz wałbrzyskiej lecznicy dołączyli studenci pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Poprzez internetową zbiórkę, studenci pielęgniarstwa zbierają pieniądze lub sprzętu jednorazowy na doposażenie szpitala. Jako studenci jesteśmy związani z tą placówką, ponieważ odbywamy w tym miejscu większość naszych godzin praktyk zawodowych oraz zajęć praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowany personel pracujący w wielu oddziałach szpitalnych. Ze smutkiem i strachem obserwujemy rozwój obecnej sytuacji, która niestety również dotknęła nasz region. Sami – będąc na zajęciach – używamy jednorazowych środków ochrony osobistej, dlatego wiemy jak bardzo jest to ważny oraz nieodłączny element pracy w oddziałach szpitalnych.

Bez tak podstawowych środków szpital nie jest w stanie zapewnić profesjonalnej opieki, natomiast personel pracujący narażony jest na poważne następstwa zakażeń, gdzie w dobie panującej pandemii COVID-19 jest to niezbędne. Jak piszą studenci „każda forma jest bardzo mile widziana”. Apel dostępny jest w sieci – kliknij TUTAJ.

Komentarze

Zostaw swój komentarz