• Niecodzienny widok panujących od kilku tygodni warunkach atmosferycznych ukazał się oczom funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy. Przy obfitych opadach śniegu, około północy policjanci napotkali pasjonata jazdy rowerem.

Zaskoczeni funkcjonariusze zauważyli, jak się po chwili okazało, 28-letniego mężczyznę „przedzierającego” się przez jedną z zaśnieżonych ulic. Tor jazdy cyklisty był dość nieregularny, wobec czego funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Badanie stanu trzeźwości wykazało, u rowerzysty blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym,

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną w wysokości od 300 do 500 zł. Sprawcy tego wykroczenia muszą się jednak liczyć, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd może dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu.

  • Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nadal nie robią wrażenia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w walentynkową niedzielę odebrali uprawnienia do kierowania pojazdami kolejnym trzem kierowcom jadącym z prędkościami ponad 100km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

115 km/h, 105 km/h i 103 km/h to prędkości z jakimi trzech amatorów szybkiej jazdy zostało zatrzymanych na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h., na terenie Świdnicy oraz na drodze wojewódzkiej 382 na odcinku Świdnica-Strzegom. Mężczyźni w wieku 54, 56 oraz 28 lat – mieszkańcy powiatu świdnickiego – na miejscu otrzymali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych, ale co zapewne najbardziej dotkliwe, muszą pożegnać się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz