Rok 2019 nie skończył się dla nas dobrze: w nocy z 30 na 31 grudnia pożar strawił nasze ukochane Rancho Lavender w Baldwinowicach, maleńkiej, spokojnej, otoczonej polami i lasem wsi na Przedgórzu Sudeckim.

Tak opisują fatalne w skutkach wydarzenia z końcówki twórczynie tego szczególnego miejsca na mapie Ziemi Ząbkowickiej. Piszą dalej: Rancho Lavender – ostoja spokoju i wypoczynku – to dużo więcej niż nasz dom i jedno z tysięcy gospodarstw agroturystycznych, w których można wynająć pokój na weekend lub dłużej. To także siedziba działającej na rzecz lokalnej społeczności fundacji Lawendowa Alternatywa, kuźnia rękodzieła, miejsce organizacji warsztatów dla dzieci, dorosłych i seniorów, a także przestrzeń kontaktu ze sztuką i kulturą regionu, poznawania zapomnianych tradycji, czerpania inspiracji i energii, nawiązywania przyjaźni i wspólnego pomagania innym.

To, co działo się można zobaczyć na fanpage’u Rancho Lavender: https://www.facebook.com/rancholavenderPożar .  Z pożarem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej, strawił dużą część gospodarstwa. To, co się nie spaliło, zostało zalane podczas akcji ratunkowej. Gospodynie i goście musieli w nocy w popłochu opuścić dom, zostawiając w nim wszystkie swoje rzeczy: dokumenty, telefony, ubrania. Na szczęście fizycznie nikt nie ucierpiał…

Poranek ukazał zgliszcza, poskręcane arkusze blachy na dachu oraz zionącą czarną dziurę tam, gdzie wcześniej były przytulne wnętrza. Miejsce, które tworzono latami, nie nadaje się obecnie do zamieszkania i potrzebuje gruntownej odbudowy. Wierzymy, że z Waszą pomocą za jakiś czas znów będzie tętniło życiem. Każda złotówka ma znaczenie. Żadnej nie zmarnujemy – zapewniają gospodynie Ranczo Lavender.

Na sobotę 18 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 zaplanowany jest specjalny koncert „Gramy dla Rancho Lavender” dochód, z którego przeznaczony będzie na wsparcie odbudowy tego miejsca. Akcję można również zasilić środkami poprzez portal ZRZUTKA.PL, gdzie przez najbliższych 72 dni można wpłacać dowolne datku na ten cel.  

Komentarze

Zostaw swój komentarz