Poszukiwany mężczyzna – mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego – miał dopuścić się kradzieży z użyciem broni na terenie Niemiec. Został wobec niego wydany Europejski Nakaz Zatrzymania.  

49-latek był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Policjanci zza zachodniej granicy dążyli do zatrzymania sprawcy kradzieży z użyciem broni. Dokładne miejsce zamieszkania ustalili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Pod koniec listopada kryminalni dokonali zatrzymania poszukiwanego.

Sprawdzono też mieszkanie, które zajmował wraz z życiową partnerką. Policjanci ujawnili tam broń gazową, ponad 500 porcji amfetaminy i marihuany, tabletki ecstasy, ponad 100 sztuki opakowań suplementów anabolicznych, wyroby tytoniowe i spirytusowe bez polskich znaków akcyzy, dokumenty i karty płatnicze nienależące do osób zajmujących mieszkanie oraz dużą gotówkę pieniędzy różnych walut takich jak złotówki, euro, funty i korony.

Można wnioskować, że osoba, która dopuściła się czynu zabronionego na terenie Niemiec i w naszym kraju zajmowała się przestępczym procederem. Postępowanie dotyczące przestępstw w Polsce prowadzić będą dzierżoniowscy śledczy. Sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Zatrzymany stanie też przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz