• Funkcjonariusze wałbrzyskiego wydziału do spraw walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha, który pod koniec marca tego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem jeden z banków.

60-latek został zatrzymany nad ranem przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu. Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że pod koniec marca br. podejrzany dwukrotnie w różnych sklepach na terenie miasta przekazał pracownikom zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził ten sam bank udzielający kredytów na zakup towarów do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w łącznej kwocie blisko 6 tys. zł.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za oszustwo oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12, gdyż wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwo i przebywał już w zakładzie karnym.

  • Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności 31-letniego mieszkańca tego miasta.

31-letni wałbrzyszanin trafił za kraty więzienia na 6 miesięcy za wcześniejsze dokonanie kradzieży oraz oszustwa. Dodatkowo – funkcjonariusze wykryli przy nim środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać kilkadziesiąt porcji handlowych tych narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 3.

  • Działania operacyjne przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów doprowadziły też do wytypowania i zatrzymania obu podejrzanych w innej sprawie.

19-letni mieszkaniec Wałbrzycha wpadł w ręce funkcjonariuszy pod koniec kwietnia, a drugi z mężczyzn – 21-letni wałbrzyszanin w ubiegłym tygodniu. Obaj powiązani są z rozbojem, do którego doszło w połowie kwietnia tego roku w jednym z mieszkań w dzielnicy Piaskowa Góra. Obaj podejrzani są o siłowe wtargnięcie do jednego z mieszkań przy ul. Malczewskiego, pobili 40-latka, a następnie okradli go, wynosząc urządzenia elektroniczne o łącznej wartości blisko 6 tys. zł.

Decyzją sądu młodszy ze sprawców trafił do aresztu na trzy miesiące, a jego starszy kolega został objęty dozorem policyjnym. Obaj odpowiedzą za rozbój. Teraz młodzi mężczyźni mogą spędzić za kratami więzienia nawet 12 lat.

Poprzez: KMP Wałbrzych

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz