Majestatyczny, ponad 110-letni instrument Kościoła Pokoju w Świdnicy pobudzą do życia organiści Zuzanna i Maciej Batorowie podczas drugiego i ostatniego koncertu w ramach cyklu „Symfoniczne Organy Schlaga”.

Wystąpią Zuzanna i Maciej Batorowie – małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. Od 2012 roku, w ramach działalności Fundacji, zorganizowali ponad 130 koncertów zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje w wielu krajach europejskich jako duet organowy wykonując autorskie transkrypcje organowe na 4 ręce. Na koncert nie ma już miejsc, ale zachęcamy do udziału online i spędzenia wieczoru przy muzyce takich kompozytorów, jak Sigfrid Karg Elert i Louis Vierne.

Znajdujące się w Kościele Pokoju symfoniczne organy firmy Schlag und Söhne stanowią bezcenny zabytek instrumentoznawczy i wyróżniają się spośród innych instrumentów w regionie przede wszystkim wielkością – posiadają aż 62 głosy! Od 110 lat stale przyciągają wybitnych organistów z całego świata, ponieważ świdnicka XIX – wieczna wytwórnia organów Schlag znana jest w wielu krajach. Odrestaurowane w roku 2016, służą z powodzeniem podczas nabożeństw oraz przeróżnych koncertów.

Koncert odbędzie się w piątek 30 października 2020 o godz. 18:30 w Kościele Pokoju w Świdnicy. Będzie w całości transmitowany na profilu Fundacji Dobrej Muzyki na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaDobrejMuzyki

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka 2020”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Dyrektor artystyczny Festiwalu: Maciej Bator. Organizatorzy: Fundacja Dobrej Muzyki i Kościół Pokoju w Świdnicy. Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki. Partner: Gmina Miasto Świdnica

Ida Radecka – Fundacja dobrej Muzyki

Foto: Marek Szulikowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz