• Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 35-letniego mężczyznę, po tym jak zanęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją, 71-letnią, matką, z którą wspólnie zamieszkiwał na terenie powiatu kłodzkiego.

Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzwał kobietę słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał, wymuszał od niej pieniądze na alkohol, wygnał z mieszkania, jak również groził jej pozbywaniem życia. Okazało się również, że 35-latek stosował przemoc fizyczną wobec starszej kobiety – popychał ją, wkręcał palce dłoni, kopał i uderzał pięścią w różne części ciała.

Mężczyzna w chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem rodziny. Prokuratura na wniosek Policji odizolowała sprawcę od ofiary stosując wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Blisko 1000 porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek dzięki policjantom, którzy realizując czynności zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej, zabezpieczyli niedozwoloną substancję w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego.

Na podstawie posiadanych informacji o jednym z mieszkańców powiatu kłodzkiego, mogącym posiadać narkotyki, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej postanowili sprawdzić jego mieszkanie. W lokalu zajmowanym przez 36-latka ujawnili i zabezpieczyli sporą ilość narkotyków. Środki odurzające ukryte były w foliowym worku w lodówce pomiędzy artykułami spożywczymi. Wstępnie ustalono, że jest to amfetamina, z której można było przygotować blisko 1000 porcji narkotyków

36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonej amfetaminy. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku zgłoszono kradzież akumulatorów, hełmu i radia z samochodu zaparkowanego na terenie Gminy Kłodzko.

Nieznany sprawca pod osłoną nocy włamał się do samochodu i ukradł elektronarzędzia, hełm, a następnie wymontował radio. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 39-letni mieszkaniec Kłodzka. Policjanci ustalili także miejsce ukrycia skradzionego mienia. Znajdowało się one w miejscu zamieszkania jego kolegi. Część została już sprzedana.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem. Kara z jaką musi się liczyć podejrzany to nawet 1,5 roku pozbawienia wolności, ponieważ czynu dopuścił się w ramach tzw. „recydywy”.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz