• 107 km/h i 102 km/h to prędkości jakie w terenie zabudowanym rozwinęło dwoje kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia przez świdnickich policjantów.

W Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. 46-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 102 km/h, czyli aż o 52 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia, ale godzinę poźniej, w miejscowości Grochotów w gminie Strzegom mundurowi zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym poruszała się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 33-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędziła pojazdem osobowym z prędkością 107 km/h, czyli aż o 57 km/h przekroczyła dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto „pożegnali się” z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące.

  • Przypominamy, że w sytuacji, gdy kierowca pomimo zatrzymania jego uprawnień zdecyduje się dalej jeździć, okres utraty prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Jeśli mimo to osoba będzie nadal prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ich odzyskanie w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Około godz. 1. w nocy na terenie Świdnicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którego kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został w 2018 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku wynosi pięć lat więzienia.

Poprzez: KMP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz