Wiele słychać słusznych ostrzeżeń i upomnień, zwłaszcza od strony białego personelu, że do pokonania COVID-19 w Polsce została jeszcze długa i kręta droga.  Niektórym będzie łatwiej ją przebyć, kiedy na ich prawie jazdy pojawi się nowa kategoria. WORD wznawia część egzaminów przeprowadzanych w swoich ośrodkach.

Niektóre dolnośląskie oddziały Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra) wystąpiły z propozycją, by od 4 maja wznowić egzaminowanie kandydatów na kierowców. Zarząd województwa dolnośląskiego przychylił się do wniosku, jednak z pewnymi zastrzeżeniami.

Z dniem zwolnienia obywateli z kolejnych obostrzeń i wprowadzenia II etapu „powrotu do nowej normalności”, rozpoczną się egzaminy teoretyczne dla wszystkich kandydatów oraz praktyczne tylko dla kategorii: A, C, C+E oraz D. Testy na kategorię B zostaną wznowione w późniejszym terminie.

Egzaminy z kategorii B stanowią zdecydowaną większość wszystkich testów na prawo jazdy. Obecnie ich organizacja jest praktycznie niemożliwa, biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, dlatego zostaną przywrócone w późniejszym terminie. Decyzję w tej sprawie dyrektorzy WORD-ów będą podejmowali we własnym zakresie, na bieżąco informując Zarząd Województwa Dolnośląskiego o swoich postanowieniach – wyjaśnia członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda.

Prowadzone od 4 maja egzaminy nie będą się jednak odbywać w dotychczasowych warunkach. Dyrektorzy ośrodków będą musieli zastosować należyte środki ostrożności. Pojazdy będą dezynfekowane, a kursanci egzaminowani w większej ilości pomieszczeń z zachowaniem odpowiedniej odległości.

Dyrektorzy ośrodków dokładnie sprawdzą, czy ich placówki są dobrze przygotowane pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom egzaminowanym, osobom szkolonym, egzaminatorom oraz innym pracownikom WORD. Jeśli będą w stanie zagwarantować wszystkim odpowiednią ochronę, nie widzimy przeszkód do wznowienia egzaminów – podsumował Tymoteusz Myrda.

Komentarze

Zostaw swój komentarz