Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
12 °c
Wałbrzych
8 ° sob.
7 ° niedz.
1 ° pon.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie Ziębice

Ponad dachami Ziębic

KK przez KK
20 sierpnia 2018
w Ziębice, Aktualności
0

W subiektywnej prasówce – na początek tygodnia – dostarczamy Państwu fragmenty artykułów związanych z terenem powiatu ząbkowickiego, jakie ukazały się w minionych kilku dniach w gazetach i portalach internetowych. Do lokalnej „prasówki” dodajemy interesujące artykuły o tematyce samorządowej z mediów regionalnych lub ogólnopolskich.

Ziębice Info (16.08.2018) informuje o kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Ziębice.

11 z 12 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Ziębic weźmie niebawem udział w głosowaniu. Trzy, które uzyskają największe poparcie, zostaną w przyszłym roku zrealizowane. W tegorocznej edycji Budżetu, podobnie jak w ubiegłym roku, można było zgłaszać projekty w ramach trzech kategorii. Mieszkańcy podali następujące propozycje: W kategorii projektów ogólnogminnych: wykonanie klimatyzacji w sali widowiskowej ZCK stworzenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach, budowa toalety wolnostojącej na parkingu przy klasztorze Cystersów w Henrykowie „Ponad dachami Ziębic” – udostępnienie zwiedzającym punktu widokowego na wieży Ratusza w Ziębicach. W kategorii projektów lokalnych miejskich: Ziębickie Centrum Aktywizacji, Hej! Ho! Na Osińską by się szło! Doposażenie placu zabaw przy ulicy Osińskiej, „Kieszonka malucha” – zagospodarowanie terenu przy ul. Kolejowej w Ziębicach – budowa placu zabaw. W kategorii projektów lokalnych wiejskich: Fitness w cieniu kaliny w Kalinowicach, które kaliną zasłyną, Rozbudowa infrastruktury boiska sportowego w Dębowcu, Budowa placu zabaw dla dzieci przy ulicy Kąpielowej w Henrykowie, Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego w Starczówku. Do 9 września mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z projektami, a od 10 września ruszy internetowe głosowanie, które potrwa 10 dni. Każdy mieszkaniec gminy Ziębice będzie mógł oddać łącznie trzy głosy – po jednym na projekt z każdej kategorii. Głosowanie wiąże się z podaniem imienia, nazwiska i nr pesel, a także nr telefonu, dzięki któremu będzie możliwa weryfikacja głosującego. Ze szczegółowymi informacjami o projektach można zapoznać się na stronie: www.ziebice.budzet-obywatelski.org/projekty  Do końca 2018 r. Gmina Ziębice powinna zrealizować projekty zgłoszone w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku mieszkańcy opowiedzieli się za budową miejsca spotkań w Parku Miejskim w Ziębicach (projekt ogólnogminny), budową trybun na ziębickim Orliku (projekt lokalny miejski) oraz budową szatni przy boisku w Starczówku (projekt lokalny wiejski). Gmina za zgodą radnych zdecydowała również o realizacji projektów, które w głosowaniu zajęły drugie miejsca, a były to: utworzenie escape roomu w Bramie Paczkowskiej w Ziębicach, Utworzenie Parku Sportów Miejskich w Ziębicach oraz budowa placu zabaw w Niedźwiedziu. Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w gminie w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że: mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne  i bezpośrednie głosowanie w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

Express Miejski (17.08.2018) opisuje ważny problem mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie.

W gminie Ząbkowice Śląskie rozbudowa sieci gazowej o kolejne miejscowości nie wchodzi w grę. Przynajmniej na razie. Gazownia tłumaczy decyzję względami ekonomicznymi. Otrzymaliśmy pytanie od Czytelnika ze Zwróconej, czy jest szansa, że w najbliższym czasie w miejscowości zostanie utworzony gazociąg. Odpowiedzi szukaliśmy w ząbkowickim magistracie. Jak poinformował nas Krystian Nowakowski z ząbkowickiego urzędu miejskiego, w chwili obecnej nie ma szans na utworzenie sieci gazowej w Zwróconej, czy też innej miejscowości w gminie. Ząbkowicki samorząd wielokrotnie występował do Polskiej Spółki Gazownictwa o podjęcie działań mających na celu budowę sieci gazowej w miejscowościach, które jej nie posiadają, lecz odpowiedź spółki za każdym razem była jednak odmowna. – Swoje decyzje Polska Spółka Gazownictwa sp. z.o.o tłumaczyła względami ekonomicznymi. Przeprowadziła bowiem wstępną analizę porównania szacunkowych kosztów realizacji rozbudowy sieci gazowej z planowanymi  zyskami związanymi ze sprzedażą gazu, z której jednoznacznie wynika, że realizacja tych zadań jest nieekonomiczna z punktu widzenia finansów spółki – wyjaśnia Nowakowski. W gminie Ząbkowice Śląskie sieć gazowa występuje w czterech miejscowościach. Oprócz Ząbkowic Śląskich są to: Brodziszów, Jaworek oraz Olbrachcice Wielkie.  

Doba (17.08.2018) ujawnia statystyki dotyczące zamożności mieszkańców powiatu ząbkowickiego.

Od kilku lat w powiecie ząbkowickim przybywa milionerów, czyli osób wykazujących w zeznaniu podatkowym dochód przekraczający 1 000 000 zł. Mowa tu o podatnikach rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Ząbkowicach Śląskich. – 23 podatników osiągnęło w 2017 roku dochód przekraczający milion złotych. Najwięcej było takich podatników z gmin Ząbkowice Śląskie i Kamieniec Ząbkowicki – informuje naczelnik US w Ząbkowicach. W 2016 roku taki dochód osiągnęło 21 podatników, a na przykład w 2014 – 15 podatników.

Nieustanne Wędrowanie (15.08.2018) zachęca do poznawania historii i piękna Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ.


W roku 1838 kamieniecki majątek stał się własnością niderlandzkiej królewny, Marianny Orańskiej. Postanowiła ona wybudować w Kamieńcu wspaniały pałac, zlecając wykonanie projektu architektowi najlepszemu z najlepszych w tamtych czasach. Prace szły nad wyraz dobrze. Wspaniała rezydencja zaczynała rosnąć w swoją legendę, jednak dziesięć lat po rozpoczęciu budowy nadszedł poważny kryzys i przedsięwzięcie to zawieszono na kilka lat. W tym czasie królewna Marianna zdążyła wywrócić ówczesny świat dworski do góry nogami. Nie dość, że romansowała z koniuszym, to jeszcze jakby tego było mało, zaszła w tym skandalicznym związku w pozamałżeńską ciążę. Następnie rozwiodła się ze swoim pruskim, od początku niewiernym małżonkiem, który był królewskim synem i bratem cesarza Wilhelma. Stworzyła nowy, dziewiętnastowieczny model życia kobiety silnej, mądrej, niezależnej, walczącej o swoje szczęście, nie poddającej się władzy i interesom rodzinnym. Niesamowicie pracowitej, dobrej, uczuciowej, pełnej empatii. Wyliczać można by tu bez końca, dlatego też poświęcę Mariannie osobny wpis, a teraz powróćmy do pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. W 1853 roku ponownie ruszono z budową. Projektowano tarasy i ogrody. Rozmach grał tu „pierwsze skrzypce”. Obiekt był wspaniały. Powalał gabarytem, majestatem i ceną, za którą został postawiony. Wznoszono go z cegieł i kamieni, w stylu neogotyckim, pod bardzo czujnym okiem Marianny.


 

Była to prostokątna budowla z czterema wieżami w narożach, z dziedzińcem wewnętrznym, z halą podjazdów, ze wspaniałą stajnią dla rasowych koni i wozownią na przeciw. Konie Marianny jadały z marmurowych żłobów, a na ścianie, na wysokości ich głów wisiały kryształowe lustra. Tarasy widokowe tonęły w białych marmurach. Dziedziniec wewnętrzny podzielony został łącznikiem na dwie części. Połączył on salę balową z jadalnią, a w jego pomieszczeniach, nieco niżej znajdowały się pokoje dla służby. Z sali tanecznej można było bezpośrednio wyjść na taras widokowy, z którego podziwiano panoramę Gór Bardzkich. Wnętrza wykańczane były najwspanialszymi materiałami budowlanymi. Parkiety z najszlachetniejszego drzewa, kafle w pomieszczeniach gospodarczych, boazerie, dekoracje neogotyckie. I słynne marmury, nazywane od imienia pani na kamienieckich włościach. Biała, różowa i zielona Marianna.


Money PL (11.08.2018) relacjonuje niekonwencjonalny sposób poszukiwania inwestorów przez jedną z polskich małych gmin.

Gmina Łapy z Podlasia zyskała międzynarodową sławę. Artykuł o niej ukazał się w jednym z najbardziej opiniotwórczych dzienników świata – „The Wall Street Journal”. – Było u mnie dwóch Panów, anglojęzycznych- mówi burmistrz Łap Urszula Jabłońska. Dziennikarze nowojorskiej gazety ponoć zjeździli kilka gmin na Podlasiu. Jednak to o Łapach zdecydowali się napisać. Zestawili niewielką gminę z dużym problemem Unii Europejskiej. Ta przeznaczyła dotąd 1 bilion euro na program spójności, czyli na dotacje dla państw członkowskich. Fundusz ma służyć zacieśnianiu więzi w regionie. Tak się składa, że Polska jest największym beneficjentem programu. W latach 2008-2014 napłynęło do nas blisko 65 mld euro bezzwrotnych funduszy. Służą do budowy dróg czy szkół. Przeznaczane są na remont średniowiecznych kościołów, albo na rewitalizację zamkniętych zakładów. „The Wall Street Journal” zaznaczył, że – ze względu na obecną sytuację polityczno-społeczną w krajach takich jak Polska czy Węgry, czyli wśród największych beneficjentów UE, paradoksalnie panuje antyunijny nastrój napędzany przez władze. By to zobrazować, dziennikarze wybrali gminę, która w 1/5 utrzymuje się z funduszu Unii Europejskiej. – Korzystam z narzędzi, z których mogę. Jeśli jest szansa na pieniądze z Unii, to czemu nie skorzystać? Tak samo pozyskujemy pieniądze z budżetu państwa czy PFRON-u – mówi w rozmowie z money.pl Urszula Jabłońska, od 4 lat burmistrz Łap. Z zarządzaniem gminnymi funduszami związana od 14 lat. Dziennikarze nowojorskiej gazety spytali burmistrz, jak zagłosowałaby w referendum o wystąpieniu Polski z Unii Europejskiej. Odpowiedziała, że nie jest pewna, jaki oddałaby głos. Musiałaby zastanowić się nad tym, co byłoby najważniejsze dla kraju. – Rozmowa na temat takiego referendum nie ma większego sensu, bo nie ma mowy o wyjściu Polski z Unii. Żaden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości nie przedstawia takiej wizji. Jednak gdyby pojawił się taki temat, to trzeba by się było nad tym zastanowić – mówi nam Urszula Jabłońska. W głosie słychać niepewność. Z jednej strony pieniądze z Unii to poważny zastrzyk dla nieco ponad 20-tysięcznej gminy Łapy. Z drugiej – najwyższe władze w partii dość krytycznie wyrażają się o instytucji, jaką jest Unia Europejska. A wybory samorządowe coraz bliżej. – Co do czerpania pieniędzy z unijnego budżetu można mieć różnice zdań, a jednocześnie współpracować. Nawet u nas na Podlasiu tak jest. Sejmikiem wojewódzkim rządzi koalicja PO-PSL. I mimo różnych zdań i poglądów, jakoś musimy współpracować. Tak samo jest z Unią Europejską – podkreśla burmistrz Łap. Nie ukrywa zdziwienia, że to właśnie do niej zgłosili się dziennikarze amerykańskiego dziennika. – Przyjechało do mnie dwóch panów anglojęzycznych. Była z nimi jedna pani mówiąca po polsku. Dopytywali o sprawy związane z funduszami unijnymi, później zapytali o to referendum. Podkreślałam, że oficjalnie tematu o wystąpieniu Polski z Unii nie ma – mówi nam Urszula Jabłońska. Jak dodaje, być może dziennikarze odwiedzili właśnie ją, bo na stronach urzędu nie brakuje informacji o realizowanych projektach. – Nie ukrywamy niczego. Chętnie chwalimy się pozyskanymi pieniędzmi i projektami, na które je przekazujemy. Może dlatego właśnie to gminę Łapy wybrali panowie z „The Wall Street Journal” – dodaje pani burmistrz. W Łapach za unijne pieniądze m.in. odnowiono przedszkole, wyremontowano kościół, wybudowano niektóre drogi, powstało nawet biuro wspierające start-upy. Za unijne pieniądze buduje się właśnie plaża w Uhowie. Jednak burmistrz zapewnia, że i bez unijnych środków daliby sobie radę. – Ja od 14 lat zajmuję się finansami gminy. Lubię pozyskiwanie pieniędzy z różnych miejsc. Unijne środki są wsparciem, tak. Mamy jednak też wiele innych narzędzi, z których możemy korzystać – podkreśla Urszula Jabłońska.

Gdyby w lokalnych mediach został pominięty jakiś ważny temat – prosimy o kontakt  z nami – poprzez formularz TWOJA INFORMACJA. Zajmiemy się sprawą, o której do nas napiszesz.

Tagi: media
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Kochać, to dawać wszystko

Następny wpis

Franciszek Pokryszka otrzymał akt mianowania na stopień oficerski kapitana

Następny wpis

Franciszek Pokryszka otrzymał akt mianowania na stopień oficerski kapitana

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Tragedia w powiecie ząbkowickim. Śmierć 69-letniego mężczyzny w lesie

Tragedia w powiecie ząbkowickim. Śmierć 69-letniego mężczyzny w lesie

21 marca 2023
Gdyby wszystko było niczym

Gdyby „wszystko” było „niczym”… – czy od rozumu można dojść do wiary?

19 marca 2023
Bramy czasu w Pałacu Marianny Orańskiej

„Bramy czasu” w Pałacu Marianny Orańskiej – to już jest metalowy hit! [VIDEO]

20 marca 2023
Koła Gospodyń Wiejskich powiatu ząbkowickiego

Koła Gospodyń Wiejskich powiatu ząbkowickiego świętowały w Mąkolnie Dzień Kobiet [FOTO]

14 marca 2023
Jurij Tokar: „Data 24.02.2022 to dzień, w którym dla Ukraińców czas zatrzymał się – dziękujemy Polsce za pomoc i przyjęcie nas” [STUDIO FAKTY]

Jurij Tokar: „Data 24.02.2022 to dzień, w którym dla Ukraińców czas zatrzymał się – dziękujemy Polsce za pomoc i przyjęcie nas” [STUDIO FAKTY]

2
Najpiękniejszym momentem życia

„Najpiękniejszym momentem życia jest ujrzeć nagle ten błysk” – trzeba jednak zaryzykować…

2
Aleja Niepodległości z odkryciami archeologicznymi – duża inwestycja w Świdnicy z niespodziankami

Aleja Niepodległości z odkryciami archeologicznymi – duża inwestycja w Świdnicy z niespodziankami

1
Ratowanie zabytków z pomocą – LISTA dotacji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rok 2022

Ratowanie zabytków z pomocą – LISTA dotacji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rok 2022

1
Konserwator zabytków sypnął groszem

Konserwator zabytków sypnął groszem – LISTA dotacji na dolnośląskie zabytki

24 marca 2023
Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu

Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu – wrocławski sąd wydał prawomocny wyrok

24 marca 2023
Ten weekend z krótszym snem

Ten weekend z krótszym snem – nie dla wszystkich

24 marca 2023
Zdrowe jedzenie i aktywność

Zdrowe jedzenie i aktywność – recepta dla seniorów i dzieci

24 marca 2023

Ostatnie aktualności

Konserwator zabytków sypnął groszem
Ząbkowice Śląskie

Konserwator zabytków sypnął groszem – LISTA dotacji na dolnośląskie zabytki

24 marca 2023
Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu
Jelenia Góra

Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu – wrocławski sąd wydał prawomocny wyrok

24 marca 2023
Ten weekend z krótszym snem
Aktualności

Ten weekend z krótszym snem – nie dla wszystkich

24 marca 2023
Zdrowe jedzenie i aktywność
Świdnica

Zdrowe jedzenie i aktywność – recepta dla seniorów i dzieci

24 marca 2023
Pierwsze 13tki jeszcze przed Wielkanocą
Aktualności

Pierwsze „13-tki” jeszcze przed Wielkanocą – jest też inna wiadomość ważna dla klientów ZUS

24 marca 2023
Zapowiada się pierwszy wiosenny
INFORMACJE GMINY ZIĘBICE

Zapowiada się pierwszy wiosenny piłkarski weekend na Orliku

24 marca 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
Jak mówi Jurij Tokar, wojna to także niepoliczon Jak mówi Jurij Tokar, wojna to także niepoliczona skala indywidualnych i rodzinnych dramatów, aktów odwagi i heroizmu. Ukraina ma 30 lat niepodległości i przywiązanie Ukraińców do wolności oraz ukierunkowania na Europę sprawiają, że wola obrony jest bardzo silna. Konsul Ukrainy przywołuje przykłady takiej postawy wśród obywateli swojego kraju.
🎥➡️ https://sudeckiefakty.pl/jurij-tokar-ukraincy-nie-oddadza-swojej-wolnosci-i-niepodleglosci-w-polsce-uczestnicza-w-zyciu-spolecznym-i-gospodarczym-studio-fakty/
#ukraina #wojna #wojnanaukrainie #ukraińcy #ukraińcywpolsce #konsulat #konsulatukrainy #konsulatukrainywrocław #jurijtokar #polityka #pomochumanitarna
Ponad 230 000 wyświetleń, 15 000 polubień w 6 d Ponad 230 000 wyświetleń, 15 000 polubień w 6 dni. Tak wygląda statystyka najnowszej produkcji metalowego kwartet The Dark Side Of The Moon, który swój pierwszy harmoniczny utwór „The Gates Of Time” nagrał w Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Miejsce to nie po raz pierwszy jest adaptowane do potrzeb producentów fonograficznych.
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/bramy-czasu-w-palacu-marianny-oranskiej-to-juz-jest-metalowy-hit-video/
#video #videoklip #klip #muzykametalowa #muzykaśląska #rap #pałacmariannyorańskiej #pałacmariannyorańskiejwkamieńcuząbkowickim #kamieniecząbkowicki
W polityce gra się drużynowo – w kwestii cyber W polityce gra się drużynowo – w kwestii cyberbezpieczeństwa trzeba być przygotowanym na atak. Więcej dowiesz się z wywiadu @janusz_cieszynski w #studiofakty 
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/janusz-cieszynski-w-polityce-gra-sie-druzynowo-w-kwestii-cyberbezpieczenstwa-trzeba-byc-przygotowanym-na-atak-studio-fakty/ 
#polityka #wybory #cyberbezpieczeństwo #rząd #prawoisprawiedliwość #dolnyśląsk #januszcieszyński
W maleńkim Kliczkowie na Dolnym Śląsku zlokaliz W maleńkim Kliczkowie na Dolnym Śląsku zlokalizowana jest perełka architektury nawiązująca swoją formą do słynnych francuskich zamków. Otoczony ogromnym parkiem, gdzie znajdują się ruiny XIX-wiecznego cmentarza dla koni, Zamek Kliczków to #miejscekulturydolnegośląska 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-zamek-kliczkow/ 
#zabytki #zabytkiarchitektury #zamek #zamekkliczków #gminaosieczna #powiatbolesławiecki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka #czaswolny
Dawna kaplica ewangelicka trafiła pod młotek. Bu Dawna kaplica ewangelicka trafiła pod młotek. Burmistrz Ząbkowic Śląskich zdecydował o sprzedaży wyjątkowego pod względem konstrukcji obiektu architektonicznego w tym mieście. Do budżetu gminy, którego planowane dochody w 2023 r. mają wynieść ogółem ponad 120 mln zł z tej sprzedaży ma wpłynąć nieco ponad 300 tys. zł. 
✍️📸➡️ https://sudeckiefakty.pl/zabkowicki-zabytek-pod-gminny-mlotek-kontrowersje-wokol-sprzedazy-obiektu-przy-miejskiej-trasie-turystycznej/
#zabytki #zabytkinasprzedaż #kontrowersje #kaplicaewangelicka #ruina #ząbkowiceśląskie #konserwatorzabytków #dolnośląskiwojewódzkikonserwatorzabytków #gminaząbkowiceśląskie
NoteSpace to internetowa platforma edukacyjna, na NoteSpace to internetowa platforma edukacyjna, na której zgromadzone są ogromne ilości materiałów naukowych – informują pomysłodawcy i twórcy aplikacji. Są w większości uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich i postanowili doskonalić wiedzę poprzez bliskie im środowisko sieci internetowej. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/mozna-sie-uczyc-lepiej-i-ciekawiej-osmoklasisci-juz-moga-korzystac-z-aplikacji-notespace/
#edukacja #cyfryzacja #digitalizacja #innowacyjność #kreatywność #uczeniesię #uczeniesięprzezinternet #licealiści #liceumogólnokształcące #liceumogólnokształcąceząbkowiceśląskie #aplikacja
Konserwator zabytków sypnął groszem

Konserwator zabytków sypnął groszem – LISTA dotacji na dolnośląskie zabytki

24 marca 2023
Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu

Zamordował byłą partnerkę w hotelu w Karpaczu – wrocławski sąd wydał prawomocny wyrok

24 marca 2023
Ten weekend z krótszym snem

Ten weekend z krótszym snem – nie dla wszystkich

24 marca 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT