• Tuż przed godz. 20. w Kłodzku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Podczas rozmowy funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu.

Badanie alkotestem wykazało, że 29-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Dane mężczyzny sprawdzono w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Ponadto nigdy też nie posiadał prawa jazdy. Mało tego, samochód, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

Podejrzany usłyszał już zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za taki sam czyn. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

  • Kłodzcy policjanci zajmują się nie tylko wychwytywaniem osób naruszających przepisy na drogach publicznych. Niestety czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację.

Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚP lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów działających na tzw. wnuczka. Dlatego policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów – informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję. Jeżeli zauważycie, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie najbliższa jednostkę policji. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz