Już 16 maja około 500 biegaczy zjawi się na starcie imprezy „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Organizatorem lokalnej odsłony wydarzenia jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

Już po raz IX w kilkudziesięciu miastach polski tysiące osób wezmą udział w wydarzeniu upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy w latach 1944 – 1956 zginęli z rąk komunistów. Bieg główny odbędzie się na dystansie 1963 metrów symbolizujących datę śmierci ostatniego „Wyklętego” – Józefa Franczaka ps. „Lalek” oraz na dystansie 5 km. Dodatkowo zaplanowano biegi dla dzieci, które odbędą się na krótszych dystansach. Trasa przebiegać będzie przez wałbrzyski Park im. Jana III Sobieskiego, a start odbędzie się 16 maja o godz. 12:00 przy Hali Lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Wzorem ubiegłego roku zostanie również przygotowana strefa animacji i zabaw dla najmłodszych uczestników.

Bieg jest doskonałą okazją do upamiętnienia bohaterów tamtych czasów, budowania postaw patriotycznych, a także krzewienia kultury fizycznej – mówi Mariusz Piejko – dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, która po raz drugi organizuje wydarzenie na terenie Wałbrzycha.

Patronat nad wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Michał Dworczyk, który jest również pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym” oraz prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę datasport.pl.

Linki do rejestracji:

Bieg główny (1963 m) oraz 5 km

Zapisy dla dzieci (bezpłatne)

Poprzez: invest-park.com.pl

Foto: Dariusz Gdesz (poprzednie edycje biegu w Wałbrzychu)

Komentarze

Zostaw swój komentarz