• Około godz. 16. w jednej z miejscowości w gminie Świdnica policjanci zauważyli samochód osobowy, którym jechał mężczyzna, a sposób jazdy wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej szybko wyszło na jaw skąd niepewny i nerwowy styl jazdy kierowcy. 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego okazał się być trzeźwy, ale po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy. To jednak nie był koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy. Po przebadaniu go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, ukazał się wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.  O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

  • Świdniccy funkcjonariusze pełniąc nocną służbę na terenie Świdnicy, na ulicy Esperantystów zauważyli zaparkowany głęboko w zaroślach samochód osobowy.

Wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać.  Funkcjonariusze podjęli kontrolę pojazdu. W trakcie przeprowadzonych czynności związanych z kontrolą auta, policjanci ujawnili w nim pod dźwignią skrzyni biegów „srebrne zawiniątko” z zawartością białego proszku, należące do 36-latka. Po przebadaniu substancji na testerze narkotykowym okazało się ze jest to amfetamina.  Policjanci zabezpieczyli kilka porcji tego narkotyku

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

  • Policjanci świdnickiej komendy, patrolując rejon gminy Jaworzyna Śląska, około godz. 21. zauważyli jadący samochód osobowy. Sposób prowadzenia pojazdu sugerował, że kierowca nie jest w stanie kontrolować toru jazdy.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Wobec tego mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskany wynik pozytywny dał podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Nie można zapominać, że każdy kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nade wszystko jest jednak koszmarnym zagrożeniem dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz