Dzisiaj w sobotę 1 maja i jutro, czyli w niedzielę 2 maja można zaliczyć nocne zwiedzanie Twierdzy w Srebrnej Górze. Będzie też pozytywnie wybuchowo w ciągu majówkowych dni. Będzie też czas na luzacki spacer po zakamarkach srebrnogórskich fortyfikacji i przygody dla miłośników broni i związanych z nią mocnych wrażeń.  

Po fortyfikacji oprowadzać będzie nie kto inny jak żołnierz żywcem wyrwany z epoki świetności pruskiej, który postara, aby były to niezapomniane chwile. Do dyspozycji ma cały wachlarz artefaktów, dzięki którym przybliży wszystkim zwiedzającym sposób funkcjonowania fortyfikacji, niedolę wiarusów. A jakby komuś przyszło do głowy, aby przeszkadzać, to i szereg sprawdzonych i jakże skutecznych kar się znajdzie… Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę nocne zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra rozpoczynać się będzie o godz. 20:00 i godz. 21:00.

Nie zna życia ten, kto nie służył w artylerii. Co prawda do służby Was nie wcielimy, ale za to pokażemy z czym to się wiązało. Doświadczycie tego organoleptycznie – poczujecie proch, usłyszycie huk i zatrzęsie się Wam grunt pod nogami. Armatę odpalimy o godz. 12:00, 14:00 i 16:00. Czekać będą na Was także inne atrakcje!

Podczas majówki nie zapomnijcie odwiedzić Fort Spitzberg- Ostróg. Poznacie tam późniejszą, bo dotyczącą XX wieku, historię fortyfikacji.  Warto zatem skorzystać z okazji i w ten weekend odwiedzić dwie atrakcje: Donjon i znajdujący się po drugiej stronie górskiego przesmyku Fort Spitzberg-Ostróg. Przekonacie się jak bogata, ciekawa i niekiedy zaskakująca jest historia Twierdzy Srebrna Góra.  W dniach 1 – 3 maja br. wejścia do Fortu Spitzberg-Ostróg w godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00.

Niespodziankę na majówkę przygotowali też nasi przyjaciele ze znajdującej się w Twierdzy Srebrna Góra Strzelnica Historyczna Srebrna Góra. Gościć u nich będzie ząbkowicki oddział Związku Strzelców. I w związku z tym 1 do 3 maja będziecie mieli okazję zobaczyć wystawę sprzętu (będzie m.in. broń współczesna i historyczna) i ekwipunku, wziąć udział w pokazach dynamicznych. Zapowiedziano także pozbawione niebezpiecznych materiałów pole minowe. A to pewnie nie wszystko, ekipa Strzelnicy Historycznej dobrze wie, jak wystrzałowo spędzić czas. Będzie się działo!

Komentarze

Zostaw swój komentarz