W czwartek odbędzie się sesja nadzwyczajna sejmiku województwa, na której ma zostać odwołany Paweł Wybierała. Jak podaje Radio Wrocław: Radni PiS podpisali właśnie wniosek w sprawie jej zwołania.

Przypomnijmy, że Wybierała stracił swoje kompetencje już wcześniej. Pozbawiono go kierowania Departamentem Rozwoju Społecznego i Rynku Pracy wraz z Wydziałami Sportu i Turystyki oraz wszystkimi podlegającymi mu jednostkami samorządowymi. Obowiązki zostały w całości powierzone Tymoteuszowi Myrdzie.

Jak donosi Radio Wrocław: Wniosek składa koalicja rządząca, czyli Prawo i Sprawiedliwość oraz Bezpartyjni i Samorządowcy, którzy założyli nowy klub po tym jak doszło do rozłamu w ich środowisku. Na sesji będzie rozpatrywany wniosek o odwołanie Pawła Wybierały z funkcji członka zarządu. Wybierała jest kojarzony jako człowiek Dariusza Stasiaka, który jest liderem grupy Bezpartyjnych Samorządowców, poróżnionej z marszałkiem.

Marszałek Przybylski utracił zaufanie do jednego z członków zarządu i w związku z powyższym zdecydował się zwołać sesję, zawnioskować o zwołanie sesji nadzwyczajnej ws. odwołania pana Pawła Wybierały z funkcji członka zarządu – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Tymoteusz Myrda – czekamy na oficjalną informację od przewodniczącego, pana Andrzeja Jarocha, ale wszystko wskazuje na to, że sesja zostanie przeprowadzona w czwartek. – dodaje.

Dodajmy, że pod wnioskiem o odwołanie Pawła Wybierały oprócz radnych koalicji rządzącej podpisał się także Ryszard Lech z Nowoczesnej Plus.

Zawrzało też na Twitterze

Piotr Krejner

Komentarze

Zostaw swój komentarz