• W Stroniu Śląskim patrol policji podjął w nocy próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym.

W związku z tym funkcjonariusze dali prowadzącemu pojazd sygnał do przerwania jazdy. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia policjantów. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to, kierowca nie reagował na nie i dalej kontynuował jazdę. Uciekał pojazdem przekraczając linię ciągłą oraz jadąc pod prąd.

Nocny pościg zakończył się po około 10 km. Kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup.

Mężczyzną prowadzącym auto osobowe okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ nigdy ich nie uzyskał. Odpowie on także za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego polecenia przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. Podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  • Dyżurny Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie o tym, że starszemu mieszkańcowi uciekł pies i słyszy jego głośny skowyt w okolicach pustostanów.

Zdenerwowany mężczyzna nie potrafił sam odnaleźć swojego pupila. Na miejsce pojechał dzielnicowy ze Szczytnej wraz z policjantką z Polanicy-Zdroju. Funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce, ale nie znaleźli tam żadnego psa. Dzielnicowy nie poprzestał na tym i postanowili dokładnie sprawdzić cały rejon pustostanów. Tam z oddali usłyszał skowyt zwierzęcia. Natychmiast pobiegł w stronę, z której dochodził dźwięk.

Zauważył, że w kanale w wodzie znajduje się duży i masywny pies. Czworonóg nie potrafił sam wydostać się na zewnątrz.

Dzielnicowy wraz z policjantką, z którą przyjechał na miejsce, podjął działania ratunkowe. Przy pomocy drabiny i desek wyciągnął z wody przerażonego psa na zewnątrz. W tym czasie było zimno, a temperatura wody była bardzo niska. Cała historia miała szczęśliwe zakończenie, gdyż zmarznięty, ale bez obrażeń ciała. Maks wrócił do swojego właściciela

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz