Do zdarzenia doszło ok. północy. Funkcjonariusze świdnickiej komendy w miejscowości Pszenno zauważyli jadący samochód osobowy, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył.  W związku z tym policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej i wyjaśnieniu przyczyny takiego zachowania kierowcy.

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierującym, który szybko został zatrzymany. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Podczas interwencji podejrzenie policjantów wzbudziło również nerwowe zachowanie pasażera, który w pewnym momencie wsadził sobie „coś” do ust. Mężczyzna postanowił… zjeść susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który miał przy sobie. Mundurowi przeprowadzili kontrolę osobistą. Wtedy wykryli przy nim kilka porcji suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym potwierdzono, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, a teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Nad pasażerem wisi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

  • Obowiązujące przepisy ruchu drogowego zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji to przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Z kolei w świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz