To będą niezwykłe Zaduszki, inne niż wszystkie, albowiem bardzo kameralne, w niełatwym czasie, ale przede wszystkim za sprawą cudownych dwojga artystów, a także nowej formuły tegorocznego spotkania z piękną muzyką, wokalistyką, malarstwem i literaturą.

Te wszystkie dziedziny spotkają się w ramach Pierwszego Interface’u Kulturalnego ARh+, który będzie miał swoją premierę właśnie wraz z kolejną XIV edycją Zaduszek Wokalnych na scenie Kłodzkiego Ośrodka Kultury, który od wielu lat jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Głównym założeniem autorskiego projektu Agaty Bilińskiej i Roho Konara (ARh+) jest umożliwienie spotkania i prezentacji kłodzkiej publiczności znanych postaci ze świata sztuki, którzy łączą w swojej osobie rozmaite dziedziny artyzmu: muzyków, literatów, aktorów, dziennikarzy, równolegle prezentujących swój kunszt na innych płaszczyznach artystycznych.

Naturalnym wyborem zatem było zaproszenie na pierwsze tego typu spotkanie zjawiskowej wokalistki, kompozytorki, altowiolinistki i malarki Natalii Niemen. Wydarzenie będzie miało charakter multiartystyczny albowiem w ramach imprezy będziemy mogli wysłuchać Koncertu Natalii Niemen (śpiew, altówka) i Michała Zatora. W programie z improwizacjami poezji Szymona Babuchowskiego artystka zaprezentuje się wokalnie z akompaniamentem altówki, a towarzyszyć jej Michał Zator grający na harfie. Muzycy zaprezentują się na scenie w otoczeniu wybranych prac malarskich autorstwa Natalii Niemen, pochodzących z jej retrospektywnej wystawy pt. „Pierwociny”.

Trzeci moduł Interface’u Kulturalnego stanowić będzie promocja książki „Niebo będzie później” czyli wywiad rzeka z Natalią Niemen, którą przeprowadził z wokalistką Szymon Babuchowski – autor prezentowanych w koncercie wierszy. Wydawnictwo z dedykacją artystki będzie można nabyć po zaduszkowym koncercie. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, więc zapraszamy ciepło.

XIV Zaduszki Wokalne – I Interface Kulturalny ARh+ – sobota – 7 listopada 2020 – godz. 18:00 * – Kłodzki Ośrodek Kultury – koncert pod patronatem Burmistrza Miasta Kłodzka: Michała Piszko – bilety dostępne w siedzibie Kłodzkiego Ośrodka Kultury – Galeria pARTer (pl.Jagiełły 1 – Kłodzko) oraz na portalu BILETYNA.PL

AKTUALIZACJA: 05.11.2020 – 13:35

Ze względu na  obostrzenia dotyczące  placówek kultury, w tym zakazu organizacji wydarzeń kulturalnych od 7 listopada 2020 z wielką przykrością musimy odwołać XIV Zaduszki Wokalne & I Interface Kulturalny ARh+ z Natalią Niemen i Michałem Zatorem. I Interface Kulturalny odbędzie się w innym terminie, o czym będziemy Państwa informować Agata Bilińska & Roho Konar ARh+.
Bilety na wydarzenie można zwracać w kasie Kłodzkiego Ośrodka Kultury pl.Jagiełły 1

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz