Fot. Redakcja

Dzisiaj popołudniu, przed wrocławskim Przylądkiem Nadziei, miała miejsce przepiękna akcja zorganizowana dla chorych dzieci przez strażaków i policjantów. Przybyli na nią strażacy z całej Polski, zjawili się też przedstawiciele z Niemiec. Mikołaj i Śnieżynka machali do małych pacjentów z kosza na strażackim wysięgniku, a policyjna orkiestra zadbała o oprawę muzyczną. Strażacy symbolicznie zdjęli swoje hełmy i wszyscy ogoleni na łyso pokazali w ten sposób pojednanie się z dziećmi.

W niedzielne mroźne i wietrzne popołudnie, serca rozgrzała charytatywna akcja strażaków i policjantów. Po raz pierwszy, w tej edycji, zaproszono do współpracy funkcjonariuszy policji, by włączyli się do wydarzenia – „Paczki dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Z tej okazji, na dzieci czekało wiele atrakcji. Mundurowi stworzyli serca z węży strażackich, a z wozów na sygnale utworzyli świąteczne motywy widoczne z góry. Były transparenty, życzenia w różnych językach oraz akcja „Łysi Mikołaje” – piękny gest w kierunku onkologicznych pacjentów.

O świąteczny nastrój, w rytmie najpopularniejszych kolęd oraz świątecznych hitów, takich jak Last Christmas czy Jingle Bells, zadbała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz