• Pewien mężczyzna próbował „wzbogacić się o nowe sztuki butów” w nielegalny sposób. Wczoraj około południa wybrał się do sklepu obuwniczego w Świdnicy.

Kiedy już zapełnił „wybranym” towarem swoją torbę, wykorzystując nieuwagę personelu sklepu opuścił go nie płacąc za towar. Jego łupem padło sześć butów męskich i tylko… prawych, jednej ze znanych sportowych marek, wartości ponad 2 tys. zł.

Swoją zdobyczą 40-latek nie cieszył się długo, bo chwile później został ujęty przez pracownice sklepu, niestety już bez butów. Mężczyzna – mieszkaniec Dzierżoniowa – został przekazany funkcjonariuszom policji i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w wyniku pracy z zatrzymanym odzyskali skradzione wcześniej buty. Pechowy złodziej odpowie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Świdniccy policjanci codziennie mają ręce pełne pracy, gdyż obok kradzieży dochodzi do łamania prawa na drogach.

Tak się zdarzyło, gdy w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Grochotów zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy, którym podróżował 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do jego kierowania.

Kontrolowany doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie może ponieść za swoje czyny. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami może mu teraz grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Nieodpowiedzialny kierujący za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Następnego dnia kolejny kierowca stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Na terenie gminy Żarów zatrzymano kierowcę samochodu osobowego, który na ograniczeniu do „czterdziestki” jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy, bo aż 100 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Świdniccy policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Apelują też do osób które decydują się na jazdę bez uprawnień, pomimo cofniętych uprawnień czy wydanego zakazu kierowania o nie wsiadanie za kierownicę. Funkcjonariusze mówią stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz