• Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku wczoraj zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

  • Podobna okoliczność miała miejsce, gdy policjanci na terenie gminy Kłodzko zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która kierowała samochodem osobowym.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, 28-letnia kobieta objęta jest dwoma sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów. Ponadto okazało się, że wobec 28-latki wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. We wrześniu br.  28-latka dwukrotnie była zatrzymywana przez Policje za kierowanie samochodem pomimo sądowych zakazów.

Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie Kobieta ponownie zdecydowała się bowiem na jazdę pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz