• Konieczna była interwencja Policji w Kłodzku wobec matki, która zajmowała się swoimi niemowlętami.

Gdy mundurowi dotarli do jednego z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego, na miejscu zastali dwoje śpiących niemowląt i matkę, która sama opiekowała się nimi. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 42-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie zajmowała się swoimi 7-tygodniowymi dziećmi.

Niemowlęta zostały zabrane do placówki opiekuńczej. Natomiast 42 -latka trafiła do policyjnego aresztu. Materiały postępowania przekazano do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

  • Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania był 62-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który rano, na drodze krajowej nr 8, kierował samochodem ciężarowym będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że kierujący ma promil alkoholu w organizmie. Okazało się ponadto, że kierujący przed zatrzymaniem doprowadził do kolizji drogowej

Został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy. 62-letni mężczyzna za swoje postępowanie odpowie karnie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz