• Do zdarzenia doszło przed godz. 20:00 w jednym z budynków przy ul. Reja w Boguszowie-Gorcach. Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna doprowadził do awantury domowej, podczas sięgnął po nóż i przyłożył go do gardła swojej partnerce i powiedział, że zabije ją oraz dzieci. 

Na szczęście do tragedii nie doszło, a funkcjonariusze w trakcie podjętej interwencji zatrzymali agresywnego mężczyznę. Zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się agresor. 36-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc najpierw trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące. Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzany działał w warunkach recydywy, wcześniej przebywał już w więzieniu, gdzie odsiadywał wyrok za rozbój przy użyciu noża. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

  • Inny, epatujący okrucieństwem przypadek przestępstwa miał miejsce – także w Boguszowie-Gorcach. Zakrwawionego psa chodzącego po ulicach miasta zauważyli okoliczni mieszkańcy. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani wcześnie rano.

Zwierzę w szybkim czasie trafiło pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierząt, natomiast natychmiastowo przeprowadzone przez policjantów działania doprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań na terenie miasta. Dwaj zaskoczeni mężczyźni – w wieku 32 i 34 lat (w tym właściciel) zostali zatrzymani. Podejrzani w trakcie czynności procesowych oświadczyli funkcjonariuszom, że pies po prostu im przeszkadzał, w związku z czym obaj postanowił go zabić uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieśli na pobliskie ogródki działkowe. Ostatecznie czworonóg przeżył i o własnych łapach udało mu się wyjść na ulicę.

Obaj bestialsko zachowujący się mężczyźni odpowiedzą za skatowanie psa przed sądem. W wyniku dalszych czynności policjanci udowodnili starszemu z mężczyzn dokonanie w ciągu ostatnich kliku miesięcy pięciu włamań do obiektów gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc. 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić nawet na 15 lat. Drugiemu z podejrzanych – który nie był wcześniej karany – grozi 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd zastosował zakaz posiadania zwierząt.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz