• Do kaplicy cmentarnej w Lądku Zdroju włamano się w nocy. Łupem włamywacza padły… dwie księgi liturgiczne o wartości kilkuset złotych.

Działania lądeckich policjantów doprowadziły do wytypowania osoby podejrzewanej o ten czyn. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy doprowadził w krótkim czasie, do zatrzymania 34-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Zatrzymany usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali już jedną skradzioną księgę i ustalają, gdzie znajduje się druga. Podejrzanemu za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • Podczas ubiegłego weekendu doszło do kradzieży psa rasy labrador z prywatnej posesji w powiecie ząbkowickim. Wartość kilkuletniego pieska właściciel wycenił na około tysiąc złotych.

Lądeccy policjanci odzyskali psa. Pokrzywdzony miał przypuszczenia, że jego pies znajduje się na terenie Lądka Zdroju, o czym powiadomił lokalnych policjantów. Patrol policji, wraz z pokrzywdzonym udali się do mieszkania osoby podejrzewanej. Tam też, zastali 46-letnią kobietę, a w jej mieszkaniu odnaleźli skradzionego psa. Pokrzywdzony rozpoznał swojego pupila. Pies na jego widok podbiegł do niego i potwierdził w ten sposób kto jest jego właścicielem. Za kradzież psa grozi kobiecie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili schowaną w łazience marihuanę.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego posiada środki odurzające. Po zważeniu okazało się, że z zabezpieczonej ilości można było przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyków. 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna był już karany za przestępstwo narkotykowe. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał narkotyki Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz