• Do wypadku z udziałem kierowcy osobowego auta i motocyklisty doszło ok. godz. 7. Rano na drodze powiatowej nr 2883 w miejscowości Godzieszówek gm. Strzegom.

Niestety w wyniku zdarzenia 18-letni kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu. Policjanci przez wiele godzin zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa.

Lato w pełni, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość zdarzeń z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

  • Niestety pomimo wielu apeli i zaostrzonych kar policjanci w dalszym ciągu zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie tylko lekceważą przepisy ruchu drogowego, ale również sądowe zakazy.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy dotyczące prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźni w wieku 28 i 57 lat zostali zatrzymani na terenie Strzegomia oraz gminy Świdnica. Każdy z nim odpowie karnie za popełnione przestępstwo ponadto środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów zostanie wydłużony w każdym z wspomnianych przypadków. O ich dalszym losie decydować będzie sąd. Za lekceważenie wyroku sądu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz