• Dyżurny dzierżoniowskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż na dzierżoniowskim osiedlu Błękitnym biega mężczyzna z siekierami.

Informacja o irracjonalnie zachowującym się mężczyźnie, który biegał z siekierami i mogła stwarzać zagrożenie dla przypadkowych przechodniów spowodowała, że dyżurny natychmiast zadysponował siły we wskazane miejsce. Do czasu przybycia mundurowych zniszczone zostały dwa samochody.

Przybyli na miejsce policjanci pełniący służbę z strażnikiem miejskim i panią żołnierz z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, potwierdzili zgłoszenie i obezwładnili mężczyznę. Wobec 56-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, prowadzone jest postępowanie w sprawie zniszczenia mienia.

  • Dwa dni później policjanci dzierżoniowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego samochodem osobowym. Okazało się, że kierowca ma blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że decyzją starosty dzierżoniowskiego, uprawnienia do kierowania pojazdów zostały cofnięte. W trakcie prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy, nabrali oni podejrzeń co do stanu trzeźwości prowadzącego samochód. Badanie alkomatem potwierdziło stan upojenia. Urządzenie wskazało 2,98 promila!

To nie był koniec problemów. Ponieważ samochód nie miał ważnych badań technicznych, został zabrany przez pomoc drogową. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz