• Na niebezpieczne znalezisko natrafili mężczyźni, którzy wykonywali prace porządkowe przy moście w Podtyniu.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek wykrycia w naszym regionie materiałów mogących stanowić masowe zagrożenie.  Tym razem zauważony przedmiot przypominał pocisk przeciwpancerny. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na poligon.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

  • Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lądka-Zdroju zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej kierował samochodem osobowym. Po przebadaniu okazało się, że 62-latek ma 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz