Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych. Udali się tam w związku z ustaleniami dotyczącymi miejsca pobytu osoby poszukiwanej.

23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, choć nie był osobą poszukiwaną do odbycia zaległej kary, zachowywał się bardzo nerwowo i rozmowę z funkcjonariuszami chciał zakończyć bardzo szybko. Błyskawicznie też wyszło na jaw co było przyczyną takiego zachowania. Policjanci zauważyli w mieszkaniu na parapecie doniczkę z trzema sadzonkami roślin wyglądem przypominającymi konopie indyjskie.

Sadzonki zostały zabezpieczone do analizy, jednak to nie był koniec działania. W trakcie sprawdzenia mieszkania w różnych nietypowych miejscach, takich jak lodówka, zakamarki mebli pokojowych, czy też w pomieszczeniu gospodarczym należącym do mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne substancje psychotropowe. Były tu amfetamina i mefedron. Łącznie policjanci zabezpieczono blisko 5200 porcji handlowych tych narkotyków. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie ponad 7 tys. zł.

Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania i uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KWP Dolny Śląsk

Komentarze

Zostaw swój komentarz