• Dzierżoniowscy policjanci zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z marketów, znajdujących się na terenie miasta. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia sprawcy kradzieży piwa o wartości… 2,99 złotych.

Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili dane personalne złodzieja. Odzyskany alkohol wrócił do placówki handlowej, a na sprawcę wykroczenia nałożono mandat. W trakcie sprawdzania 32-latka w policyjnych bazach danych, okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Zgodnie z wyrokiem dzierżoniowskiego Sądu mężczyznę należało doprowadzić do placówki penitencjarnej, celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

  • W trakcie pełnienia służby patrolowej, policjanci otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w Piławie Górnej. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży, podczas której z niezamkniętego mieszkania zabrano torebkę z zawartością telefonu komórkowego, pieniędzy, dokumentów i karty płatniczej.

Po przybyciu na miejsce w rozmowie z pokrzywdzoną mundurowi ustalili, że wyszła ona na chwilę z mieszkania, pozostawiając niezamknięte na klucz drzwi wejściowe. Gdy wróciła zorientowała się, że zginęła jej torebka, w której był telefon komórkowy, pieniądze, dokumenty i karta płatnicza. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i wytypowali sprawcę zaboru mienia.

W wyniku rekonesansu po najbliższym terenie namierzyli podejrzewaną o kradzież kobietę. Mimo błyskawicznie podjętych działań, nie udało się odzyskać całości zrabowanych rzeczy. 44-latka zdążyła już część pieniędzy wydać. Policjanci znaleźli za to przy zatrzymanej: dokumenty, kartę bankomatową i gotówkę, która pozostała. Złodziejka była pijana, badanie alkomatem dało wynik 2,29 promila. Odzyskane mienie wróciło do właścicielki, a sprawcy kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Kolejne zdarzenie kryminalne z powiatu dzierżoniowskiego miało poważniejszy kaliber. 86-letni mieszkaniec Dzierżoniowa telefonicznie został powiadomiony, że jego córka pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup drogiego leku na koronawirusa COVID-19. 

Mężczyzna udał się do banku w celu dokonania wypłaty 50 tys. zł. Tam dzierżoniowscy policjanci ujęli 20-letniego sprawcę oszustwa metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Mężczyzna ten jest podejrzany o dokonanie i usiłowanie dokonania kilkunastu czynów podobnych na szkodę innych osób z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz