• Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

40-latek narkotyki kupił w Republice Czeskiej, a następnie przywiózł je do Polski. Narkotyki schował w rękawie, a na widok mundurowych próbował się ich pozbyć. Jednak nie udało się wyrzucić środków odurzających, ponieważ zauważyli ten fakt funkcjonariusze. Okazało się, że 40-latek w rękawie kurtki miał ukryte woreczki z białym proszkiem oraz z brązową kostką.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że jest to amfetamina oraz haszysz. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować około 1650 porcji narkotyków. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

  • Po otrzymaniu informacji o włamaniach do piwnic w Bystrzycy Kłodzkiej, policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze ustalili podejrzewanego o przestępstwa. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który dopuścił się w ubiegłym miesiącu kradzieży z włamaniem do dwóch piwnic skąd ukradł elektronarzędzia, odzież sportową oraz zdemontowane okno. Ponadto włamał się do magazynu sklepu wielobranżowego w Domaszkowie, skąd ukradł artykuły spożywcze i chemiczne. Policjanci udowodnili zatrzymanemu, że kilka tygodni temu dopuścił się również kradzieży narzędzi ogrodniczych na terenie Międzygórza. Policjanci w mieszkaniu podejrzanego znaleźli część skradzionego mienia.

Wartości strat powstała w wyniku działalności przestępczej 30-latka to około 3000 zł. Mężczyzna był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem został zatrzymany przez policjantów z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jednak podejrzany odpowiadać będzie w ramach tzw. recydywy podstawowej, czyli sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane podejrzanemu przestępstwa w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz