Funkcjonariusze świdnickiej Policji prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób dotarli do 30-latka, u którego…

…w pomieszczeniach gospodarczych ujawniono i zabezpieczono ponad 1 kilogram różnych narkotyków. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny w plastikowym wiadrze policjanci ujawnili woreczki foliowe w środku których znajdowały się: susz roślinny koloru zielono-brunatnego, biały proszek, bezbarwna skrystalizowana substancja oraz biała zbrylona substancja. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczone substancje to narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, mataamfetaminy oraz kokainy.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świdnicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym wydał decyzję o zastosowaniu wobec 30-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz