• Policjanci patrolując Świdnicę, zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu, zaczął się nerwowo zachowywać.

Mundurowi postanowili zweryfikować co się dzieje i czym spowodowane jest takie zachowanie mężczyzny. W trakcie rozmowy z mundurowymi był coraz bardziej zdenerwowany. Na pytanie funkcjonariuszy czy mężczyzna posiada przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, 43-latek dobrowolnie wydał policjantom zawiniątko z suszem koloru zielonego. Powiedział też, że jest to marihuana. Badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który posiadł przy sobie narkotyki. Zabezpieczyli także blisko 130 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie środków zabronionych, 43-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Jednym z głównych zadań policjantów kryminalnych, oprócz zatrzymywania sprawców przestępstw, jest ujawnianie osób ukrywających się przed organami ścigania np. w celu uniknięcia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. To trudna i skomplikowana praca, w której często kluczowe znaczenie mają działania operacyjne.

Takie właśnie działania przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy w celu ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego 28-latka, który do odbycia miał zaległą karę pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania, w mieszkaniu mężczyzny, funkcjonariusze w jednym z pokoi na kanapie policjanci znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Z kolei na szklanej ławie w tym samym pokoju policjanci ujawnili rozsypany biały proszek. W toku dalszego przeszukania mieszkania w zamrażalniku lodówki funkcjonariusze wykryli następny worek foliowy z zawartością białego proszku.

Badania narkotestem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana, a zabezpieczona biała substancja to amfetamina. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4000 porcji handlowych tych narkotyków. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 28-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty min. posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za czyny, których się dopuścił grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności, o czym zdecyduje Sąd.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz