• Funkcjonariusze wydziału kryminalnego dzierżoniowskiej komendy ustalili, że 39-letni mężczyzna może posiadać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków.

W wyniku podjętych działań i po dokładnym sprawdzeniu podejrzanego lokalu policjanci znaleźli blisko 1 kg amfetaminy oraz tabletki ekstazy. Wartość rynkowa przejętych środków odurzających przez funkcjonariuszy narkotyków opiewa na kwotę blisko 29 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także wagę, która mogła służyć do porcjowania, a także wędki, które jak się okazało pochodziły z kradzieży.

Podejrzany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem środkami odurzającymi.

 

  • Inna okoliczność powiązana z narkotykami miała miejsce, gdy w godzinach rannych na skrzyżowaniu ulic Parkowej i 1 Maja w Bielawie doszło do zdarzenia drogowego. Sprawca odjechał z miejsca. Policjanci odnaleźli porzucony pojazd.

Do działań zaangażowani zostali też policjanci z dzierżoniowskiej komendy. Współpraca oraz czynności operacyjne przyczyniły się do ustalenia miejsca pobytu sprawcy kolizji. Mężczyzna ukrył się w jednym z hoteli. Można się było domyślać, że spowodowanie kolizji nie było powodem, aby zbiec z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem dało wynik 0,84 promila.

Jakby tego było mało 23-letni mieszkaniec naszego powiatu posiadał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności!

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz