• Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców w związku z posiadaną informacją dotyczącą osób parających się przestępczością narkotykową udali się na teren powiatu kłodzkiego, gdzie zatrzymali osoby zajmujące się tego rodzaju procederem.

Współdziałając w trakcie prowadzonych działań z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Dolnego Śląska, wydziału kryminalnego kłodzkiej komendy oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kłodzku zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy oraz mefedronu.

W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 5 mężczyzn w wieku od 28 do 44 lat – mieszkańców powiatu kłodzkiego, co można zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję. Jak ustalono, wszystkie podejrzane osoby zamieszane w przestępczy proceder powiązane są ze środowiskiem pseudokibiców. Funkcjonariusze podczas przeszukań zabezpieczyli w tej sprawie łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Jeden z mężczyzn okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe. Obecnie nadal policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który na podstawie zgromadzonych w tej sprawie dowodów zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu wobec każdego z nich. Podejrzanym, za czyny o które są podejrzani grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Ok. godz. 19:00 funkcjonariusze Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego samochodem osobowym. Bardzo szybko mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 29-latek – mieszkaniec powiatu kłodzkiego – miał w organizmie 3 promile alkoholu.  Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kontrolowany kierujący ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 29-letni mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie ponownie przed sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz