Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w jednym ze sklepów na terenie powiatu kłodzkiego. 16-latek z nożem w ręku wszedł do lokalu i wykorzystując nieobecność klientów, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy.

Gdy chłopak zaczął wymachiwać nożem w kierunku kobiety, wystraszona oddała mu 700 zł. Następnie agresor wraz z kolegą, który stał na „czatach” przed sklepem, uciekli z miejsca zdarzenia. Po kilku dniach ten sam 16-latek w godzinach wieczornych dopuścił się w sklepie spożywczym przestępstwa rozboju – również przy użyciu noża. Wszedł do sklepu monopolowego i grożąc użyciem tego niebezpiecznego narzędzia usiłował doprowadzić ekspedientkę do stanu bezbronności, żądając wydania pieniędzy. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na obronę pokrzywdzonej. To był powód jego ucieczki z miejsca zdarzenia.

Policjanci z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 16-latka oraz jego o rok młodszego kolegę. Teraz starszy chłopiec odpowie za rozbój oraz usiłowanie rozboju. Natomiast jego młodszy kolega odpowie za to, że wspólnie i w porozumieniu ze starszym znajomym dopuścił się rozboju oraz podżegał do tego przestępstwa. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz