Zdarzenie miało miejsce w lokalu gastronomicznym w Kłodzku, do którego weszli dwaj mężczyźni żądając kilku tysięcy złotych. Gdy spotkali się z odmową wydania pieniędzy, zaczęli grozić kobiecie spaleniem lokalu.

Napastnicy zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu przez policjantów. Podejrzanymi o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego okazali się: 26-letni mieszkaniec Kłodzka oraz jego starszy 40-letni kolega. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 40-latek stosował również przemoc wobec współwłaściciela lokalu. Szarpał go za ubranie i chciał zadać mu ciosy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na zdecydowany opór mężczyzny.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 26-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Natomiast 40-letni współsprawca przestępstwa odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa. Z uwagi na recydywę grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec niego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za przestępstwo, jakie popełnili obaj podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz