Dolny ŚląskVIDEO

Najstarszy kamienny zamek na Dolnym Śląsku – do Bolkowa przyjedź, aby odbyć fascynujący spacer po historii [VIDEO]

0

Zamek w Bolkowie sięga historią XIII wieku. Z jego wieży jest piękny widok na panoramę miasta i okolicy.

Zabytek cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających pomimo trwającej pandemii. Jest położony w pobliżu uczęszczanej przez turystów drogi prowadzącej do Kotliny Jeleniogórskiej, ale bywa też celem specjalnych wypraw. Dlaczego warto odwiedzić ten obiekt? Dzięki turystom wracającym na szlaki dolnośląskich atrakcji, zamek w Bolkowie, jak i cała branża turystyczna powoli odrabiają straty związane z niedawnym zamknięciem gospodarki. Każda złotówka wydana w tego typu miejscach to wsparcie dla lokalnych zabytków i ich gospodarzy – lokalnych przedsiębiorców lub samorządów.

Okazuje się, że od czerwca daje się zaobserwować znaczny wzrost liczby turystów zagranicznych. Pytamy także o to, kiedy otwarty jest zamek oraz jak wygląda przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, co dla wielu osób ma istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wypoczynkowej czy turystycznej wyprawie. O tych między innymi kwestiach rozmawiamy z Adamem Łaciukiem – kustoszem bolkowickiego zamczyska. Zobacz nasze video.

Zamek w Bolkowie to miejsce, które najchętniej odwiedzą pasjonaci historii, bo i można w nim odkryć nie jedną fascynującą historię. W Bolkowie jej przeróżne wątki splatają się w naszpikowane emocjami artefakty i ślady. Jeszcze tu nie byliście?

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz