Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba. Mamy kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa policjanta nawet niebędącego na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Tym razem funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, będąc już po służbie zauważył na jednej z ulic Świdnicy pojazd osobowy, którego kierowca na drodze wykonywał „dziwne” manewry – raz ruszał, raz hamował. Ponadto jadąc zygzakiem wjechał gwałtownie w jedną z ulic, gdzie uszkodził dwa samochody zaparkowane po jednej stronie jezdni, a później kolejne trzy stojące na parkingu po drugiej stronie.

U policjanta wzbudziło to oczywiste, jak się okazało, i uzasadnione podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy. Funkcjonariusz, wykorzystując dogodny moment, udaremnił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy, który po zatrzymaniu pojazdu, wysiadł i zaczął uciekać pieszo. Policjant zatrzymał go i przekazał w ręce patrolu wezwanego na miejsce.

Już pierwsze chwile interwencji potwierdziły, że podejrzenia policjanta były słuszne. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 2 promili. O dalszych konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy zdecyduje teraz sąd. Pewne jest, iż czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć bardzo prawdopodobnej tragedii na drodze.

Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja, przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym uratowania bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może o każdej porze powiadomić funkcjonariuszy pod numerem alarmowym 112. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz