Mieszkańcy Gminy Ziębice, od naszej dyscypliny i stosowania się do określonych procedur będzie zależało, jak przejdziemy wszyscy przez ten czas walki o zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich i znajomych.

Bardzo proszę o ograniczenie wszelkiej aktywności, która może narazić innych na zakażenie i jednocześnie proszę o stosowanie się do wszystkich ograniczeń w miejscach publicznych. Najbliższe dwa, trzy tygodnie pokażą, czy potrafimy zachować się tak jak należy, aby nie doprowadzić do najgorszego.

W Urzędzie Miejskim w Ziębicach pracujemy i codziennie staramy się wykonywać swoje zadania, choć w odrębnym komunikacie poinformowaliśmy, w jaki sposób można załatwiać swoje sprawy urzędowe. Jednocześnie prosimy, aby we własnym sumieniu rozważyć, czy sprawa, z którą chcę się udać do jakiejś instytucji, jest naprawdę pilną w tym czasie. Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 748163870 albo napisać na maila urzad@ziebice.pl , aby uzyskać pomoc i niezbędne instrukcje. Codziennie w ziębickim urzędzie działa też sztab kryzysowy, który przede wszystkim zajmuje się zabezpieczeniem naszych służb w środki ochrony osobistej oraz stara się reagować w każdej niepokojącej sytuacji.

W ramach wsparcia dla naszego pogotowia – przy ogólnym braku środków do dezynfekcji – podjąłem decyzję o zakupie urządzenia do dezynfekcji karetek, które pozwoli wysterylizować pojazd po każdym wyjeździe. Bardzo dziękuję też naszym przedsiębiorcom oraz mieszkańcom, którzy chcą pomóc i pomagają, dostarczając przede wszystkim pogotowiu niezbędnych dziś środków do ochrony osobistej.

Na bieżąco jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi, wojewódzkim i powiatowym sztabem zarządzania kryzysowego. W sytuacji wymagającej naszej interwencji pomagamy w zabezpieczeniu żywności osobom pozostającym w kwarantannie domowej. Proszę, zwracajmy uwagę na naszych sąsiadów, szczególnie starsze osoby, które mogą potrzebować pomocy. Jeśli nie wiecie, jak pomóc, skorzystajcie z poniższego kontaktu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Ziębicach.

Apeluję do robiących zakupy: zamiast wychodzić do sklepu raz dziennie, a zdarzają się na pewno osoby, które robią to nawet częściej, proszę – dbając o bezpieczeństwo sprzedawców – robić większe zakupy co kilka dni. To również ograniczy ruch w naszym mieście i zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. Większość mieszkańców wie, jak należy się zachować, przede wszystkim ograniczając swoje kontakty z innymi.

Być może widzicie, że wiosna prowokuje do nierozsądnych i nieodpowiedzialnych zachowań, np. do spotkań towarzyskich w parku czy na stadionie. Wtedy bardzo prosimy o interwencję. Wystarczy zadzwonić, aby nawet anonimowo podać taką informację. Tel. patrolowy Straży Miejskiej to 692491156. Kontakt telefoniczny do oficera dyżurnego policji to: 748164222 lub zwykły numer zgłoszeniowy 112.

Ze świeżego powietrza i spacerów korzystajmy w miejscach rzadko uczęszczanych przez innych. Przypominam również, że obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw, orlika i stadionu miejskiego.

Bądźmy odpowiedzialni!

Mariusz Szpilarewicz

Burmistrz Ziębic

burmistrz@ziebice.pl / tel: 748163870

Komentarze

Zostaw swój komentarz